Ogłoszenia

14 niedziela zwykła

Opublikowano: Lipiec 08, 2017

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego odpoczynku zmarłych: śp. Irena Maćkowiak, Stefan Bednarek - „ Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.


1. Uwaga w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św.: w dni powszednie o 7.00; 12;00 i o 18.00 (nie mam Mszy o 8.30); w niedziele o 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 18.00 i ostatnia o 20.00 (nie mam Mszy o 19.00). Kancelaria parafialna czynna w poniedziałęk, środę i piątek w godz. od 16.00 do 17.30

2. Zapraszamy na Dzień Fatimski (13 lipca- czwartek) – przypada w tym dniu 100 rocznica trzeciego Objawienia w Fatimie. Modlitwy poprowadzi J.E. Ks. Bp. Paweł Socha z Zielonej Góry. Główna Msza św. o godz. 19.00, a po niej procesja różańcowa ze świecami ulicami naszego osiedla, zakończona Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

3. W najbliższą niedzielę - 16 lipca - przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej z Góry Karmel. Jest to święto patronalne wszystkich noszących Szkaplarz. Zapraszamy na godz. 17.00 na adorację Najśw. Sakramentu- jest w tym dniu możliwość przyjęcia Szkaplarza.

4. Rekolekcje dla chorych odbędą się w dniach od 10-14 lipca w Domu Pielgrzyma. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych – można rówież uczestniczyć w nich dochodząc z domu.

5. Trwają prace przy budowie wejściowego portalu i elewacji kościoła, bardzo prosimy o modlitwy w intencji pomyślności tych prac, jak również o ofiary na ten cel. Taca z dzisiejszej-drugiej niedzieli miesiąca jest w całości przeznaczana na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.

6. W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w naszym sanktuarium. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie, stronie internetowej www.szczecinska.pl oraz na portalu społecznościowym Facebook. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu. Uprzejmie prosimy o zgłoszenie się rodzin chcących przyjąć pod dach pielgrzmów na noc z 28 na 29 lipca.


7. Z racji na szczególne znaczenie świątyni katedralnej w Gorzowie nie tylko dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, ale także dla historii i kultury, a przede wszystkim dla duchowych dziejów całego naszego Regionu – Kościoła nad Odrą i Bałtykiem w najbliższą niedzielę 16 lipca zbiórka ofiar do puszek „Na odbudowę wieży oraz renowację Katedry w Gorzowie”.

 powrót

Chór Parafialny

Tablica dla śp. Ks. Jana Cichego

DZIEŃ FATIMSKI - 13 sierpnia 2018r.