Ogłoszenia

16 niedziela zwykła 23.07.2017r.

Opublikowano: Lipiec 22, 2017

Zapraszamy do udziału w jednodniowej XXIX Pieszej Pielgrzymce ze Stargardu do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie, która odbędzie się 15 sierpnia br.

1. Uwaga w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św.: w dni powszednie o 7.00; 12;00 i o 18.00 (nie mam Mszy o 8.30); w niedziele o 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 18.00 i ostatnia o 20.00 (nie mam Mszy o 19.00). Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. od 16.00 do 17.30

2. We wtorek przypada św. Krzysztofa – patrona podróżujących. Modlimy się o szczęśliwe podróżowanie a podczas Mszy św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00-poświęcenie pojazdów mechanicznych.

3. Trwają prace przy budowie wejściowego portalu i elewacji kościoła, bardzo prosimy o modlitwy w intencji pomyślności tych prac, jak również o ofiary na ten cel. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.

4. Serdecznie zapraszamy na Jerycho Różańcowe w intencji naszej Ojczyzny. Modlitwy rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 18.00 w środę - 26 lipca zakończymy po Mszy św. o godz. 18.00 w czwartek 27 lipca.

5. Uprzejmie przypominam, że kolejna zbiórka makulatury na misje odbędzie się w dniach 28-29 lipca br.

6. Caritas bardzo prosi o przynoszenie już zapełnionych plecaków, które były rozdawane w ramach akcji "Tornister Pełen Uśmiechów”

7. W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w naszym sanktuarium. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie, stronie internetowej www.szczecinska.pl oraz na portalu społecznościowym Facebook. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu. Uprzejmie prosimy o zgłoszenie się rodzin chcących przyjąć pod dach pielgrzmów na noc z 28 na 29 lipca.

8. Zapraszamy do udziału w jednodniowej XXIX Pieszej Pielgrzymce ze Stargardu do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie, która odbędzie się 15 sierpnia br. Pielgrzymka wyruszy o godz. 4.00 z kościoła pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie i zakończy się o godz. 13.00 w Sanktuarium uroczystą Mszą Świętą. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie zamieszczonym w gablocie.

9. Zapraszamy do udziału w jubileuszowej XXV Myśliborskiej Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina pod hasłem „Miłosierne dłonie”, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Pątnicy będą zmierzać do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu w czterech grupach - dwóch znanych dotychczas oraz przygotowanych specjalnie na jubileusz grupie medytacyjnej i tradycji katolickiej. Uroczysta inauguracja pielgrzymki nastąpi podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Zapisów można dokonać za pomocą strony internetowej www.mysliborska.pl lub osobiście w dniach od 20 do 22 sierpnia br. w biurze Fundacji Małych Stopek przy ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i stronie internetowej.

10. Serdecznie zapraszamy na Uroczystości Odpustowe ku czci Świętego Jakuba Apostoła Patrona naszej Katedry, we wtorek, 25 lipca br. Nieszpory Jakubowe z udziałem Szczecińskiej Kapituły Katedralnej zostaną odprawione o godz. 17.00. Punktem centralnym uroczystości będzie Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi o godz. 18.00, podczas której dwóch diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Wydarzenie to poprzedzać będą Rekolekcje Jakubowe, które w dniach od 22 do 24 lipca wygłosi ks. dr kan. Andrzej Krzystek oraz tradycyjny Jarmark Jakubowy, organizowany przez Fundację Dzieło Świętego Jakuba, w dniach od 21 do 23 lipca. Szczegółowy informacje są zamieszczone na plakatach i stronach internetowych: www.katedra.szczecin.pl; www.jarmarkjakubowy.pl.

 powrót

Chór Parafialny

Tablica dla śp. Ks. Jana Cichego

DZIEŃ FATIMSKI - 13 sierpnia 2018r.