Ogłoszenia

17 niedziela zwykła 30.07.2017

Opublikowano: Lipiec 29, 2017

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego odpoczynku zmarłych: śp. Czesława(f) Wasilewska; Teresa Reszkiewicz; Gabriela Lewandowska „ Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.


1. Uwaga w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św.: w dni powszednie o 7.00; 12;00 i o 18.00 (nie mam Mszy o 8.30); w niedziele o 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 18.00 i ostatnia o 20.00 (nie mam Mszy o 19.00). Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. od 16.00 do 17.30

2. Codziennie o 21.00 zapraszamy na Apel Maryjny, podczas którego jednoczyć się będziemy z pielgrzymami z 33 pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

3. W tym tygodniu 2 sierpnia w poniedziałek można zyskać odpust zupełny swoich kar czyścowych tzw. Odpust Porciunkuli - wystarczy w tym dniu nawiedzić z sercem pojednanym z Bogiem w sakramencie pokuty, kościół parafialny; z pragnieniem doświadczenia łaski odpustu zupełnego o który prosił św. Franciszek z Asyżu; ze szczerym postanowieniem przemiany ducha, tzn. wyzbycia się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego, oraz chęci trwania przy Bogu w łasce uświecającej. Następnie trzeba uczestniczyć we Mszy św. i przyjąć Ciało Pańskie, potem odmówić „Wierze w Boga” oraz pomodlić się w intencjach określonych przez Ojca świętego odmawiając np. Ojcze nasz, „Zdrowaś Maryjo”.

4. W I czwartek miesiąca na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy służbę liturgiczną ołtarza (kandydaci, ministranci, lektorzy) oraz ich Rodziców, modlić się będziemy o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

5. W I piątek - okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.30.

6. W I sobotę zapraszamy do na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
- O 11.00 I cz. Różańca z 15 min. rozważaniem tajemnic różańcowych.
- Po Mszy św. o godz. 12.00 II cz. Różańca.
- Wieczorem o 19.00 – IV cz. Różańca.
- O 20.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy własne i całego świata.
- Apelem Maryjnym o 21.00 zakończymy pierwszosobotnie modlitwy.

7. Bardzo dziękuję parafianowm, którzy przyjęli pod swój dach pielgrzymów i tym którzy zgłosili tego gotowość. Otwartośc serca niech powraca do Was przynajmniej stukrotnie.

8. Trwają prace przy budowie wejściowego portalu i elewacji kościoła, bardzo prosimy o modlitwy w intencji pomyślności tych prac, jak również o ofiary na ten cel. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.

9. Bardzo dziękuję za zbiórkę makulatury na misje.

10. Caritas bardzo prosi o przynoszenie już zapełnionych plecaków, które były rozdawane w ramach akcji "Tornister Pełen Uśmiechów”

11.  Zapraszamy do udziału w jednodniowej XXIX Pieszej Pielgrzymce ze Stargardu do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie, która odbędzie się 15 sierpnia br. Pielgrzymka wyruszy o godz. 4.00 z kościoła pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie i zakończy się o godz. 13.00 w Sanktuarium uroczystą Mszą Świętą. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie zamieszczonym w gablocie.

12.  Zapraszamy do udziału w jubileuszowej XXV Myśliborskiej Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina pod hasłem „Miłosierne dłonie”, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Pątnicy będą zmierzać do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu w czterech grupach - dwóch znanych dotychczas oraz przygotowanych specjalnie na jubileusz grupie medytacyjnej i tradycji katolickiej. Uroczysta inauguracja pielgrzymki nastąpi podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Zapisów można dokonać za pomocą strony internetowej www.mysliborska.pl lub osobiście w dniach od 20 do 22 sierpnia br. w biurze Fundacji Małych Stopek przy ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i stronie internetowej.

 powrót

Chór Parafialny

Tablica dla śp. Ks. Jana Cichego

DZIEŃ FATIMSKI - 13 września 2018r.

Festyn

Prace nad tablica dla śp. Ks. Jana Cichego