Ogłoszenia

24 niedziela zwykłą

Opublikowano: Wrzesień 16, 2017

7 Października pragniemy różańcową modlitwą otoczyć naszą Ojczyznę. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło.


1. KOMUNIKAT SEKRETARIATU KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W SPRAWIE INICJATYWY RÓŻANIEC DO GRANIC. Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu Niepokalanemu Sercu i odmawiajcie różaniec. Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to - zebrani - na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca. Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. - Chętnych do udziału w tej modlitwie bardzo prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

2. Dziś w niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego

3. Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę Św. w czwartek, 21 września, godz. 18.00. Po mszy zapraszamy na spotkanie.

4. Nasz Chór parafialny – Echo Fatimy obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. Serdecznie zapraszamy nowych kandydatów na próby.

5. Ks. Adam zaprasza dzieci do scholki dziecięcej. Próba w najbliższą sobotę o godz. 10.00.

6. Informacja dla osób, które zapisały się na diecezjalną pielgrzymkę na Jasną Górę: zbiórka pod kościołem w najbliższy piątek o godz. 6 rano, skąd autokarem wyruszymy bezpośrednio do Częstochowy. Powrót do Szczecina w sobotę w godzinach wieczornych. Szczegółowych informacji udziela ks. Michał.

7. Serdecznie zapraszamy młodzież w różnym wieku, aż do studentów włącznie, do grup oazowych, które działają przy naszej parafii. Schola młodzieżowa zaprasza osoby śpiewające lub grające. Informacje i zapisy u ks. Michała

8. Zapraszamy do udziału w modlitwie „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” - w dniu 28 września, o godz. 15.00, na chodnikach przy placach lub ulicach. Ksiądz Arcybiskup Metropolita prosi, aby intencje tej modlitwy były następujące: o pokój na świecie a szczególnie na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i w Ziemi Świętej oraz o łaskę uniknięcia wojny, a także za nowych męczenników prześladowanych za wiarę; o zachowanie chrześcijańskiego ducha w Narodzie Polskim, szczególnie w najbliższych miesiącach oraz by ludzie decydujący o losach narodów umieli właściwie rozpoznać i odważnie podjąć rozwiązania zgodne z wolą Bożą; o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży, aby placówki edukacyjne i wychowawcze pomagały rodzinom w katolickiej formacji młodego pokolenia.

9. Trwają prace przy budowie wejściowego portalu i elewacji kościoła, bardzo prosimy o modlitwy w intencji pomyślności tych prac, jak również o ofiary na ten cel. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.

 powrót

Chór Parafialny

Tablica dla śp. Ks. Jana Cichego

DZIEŃ FATIMSKI - 13 września 2018r.

Festyn

Prace nad tablica dla śp. Ks. Jana Cichego