Ogłoszenia

25 niedziela zwykła 24.09.2017r.

Opublikowano: Wrzesień 23, 2017

Zapraszamy na diecezjalne zamknięcie Roku Maryjnego i 100-ą rocznicę szóstego objawienia Maryi w Fatimie – 13 października o godz. 19.00. • Do tych uroczystości pragniemy przygotowywać się Nowenną, którą rozpoczniemy 4 października.


1. W nawiązaniu do ubiegłotygodniowego komunikatu SEKRETARIATU KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W SPRAWIE INICJATYWY RÓŻANIEC DO GRANIC. Zapraszamy do modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. Modlitwa będzie miała miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca. Dla naszej parafii kościołem stacyjnym jest Gryfino i granica państwa w okolicach Gryfina. Chcielibyśmy autokarem udać się na miejsce modlitwy. Chętnych do udziału w tej modlitwie bardzo prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

2. Zapraszamy na Jerycho Różańcowe w intencji naszej Ojczyzny. Zapisy na poszczególne godziny tej 24 godzinnej modlitwy i adoracji w naszym kiosku parafialnym. Początek modlitw we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Uprzejmie przypominam, że kolejna zbiórka makulatury na misje odbędzie się w tym tygodniu w dniach 29-30 września br.

4. Nasz Chór parafialny – Echo Fatimy obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. Serdecznie zapraszamy nowych kandydatów na próby.

5. We środę o 20.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania DLA WSZYSTKICH KLAS tj. 2 i 3 gimnazium i tych którzy chcieliby w przyszłym roku przyjąć ten sakrament.

6. Ks. Adam zaprasza dzieci do scholki dziecięcej. Próby w soboty o godz. 10.00.

7. Serdecznie zapraszamy młodzież w różnym wieku, aż do studentów włącznie, do grup oazowych, które działają przy naszej parafii. Schola młodzieżowa zaprasza osoby śpiewające lub grające. Informacje i zapisy u ks. Michała

8. Zapraszamy do udziału w modlitwie „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” - w dniu 28 września, o godz. 15.00. Przewodniczyć tej modlitwie będzie Odnowa w Duchu Świętym, a miejscem modlitwy Koronką - jak co roku przy ul. Rydla w bocznym przejeździe na przeciw Banku PKO. Ksiądz Arcybiskup Metropolita prosi, aby intencje tej modlitwy były następujące: o pokój na świecie a szczególnie na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i w Ziemi Świętej oraz o łaskę uniknięcia wojny, a także za nowych męczenników prześladowanych za wiarę; o zachowanie chrześcijańskiego ducha w Narodzie Polskim, szczególnie w najbliższych miesiącach oraz by ludzie decydujący o losach narodów umieli właściwie rozpoznać i odważnie podjąć rozwiązania zgodne z wolą Bożą; o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży, aby placówki edukacyjne i wychowawcze pomagały rodzinom w katolickiej formacji młodego pokolenia.

9. Już dziś zapraszamy na diecezjalne zamknięcie Roku Maryjnego i 100-ą rocznicę szóstego objawienia Maryi w Fatimie – 13 października o godz. 19.00.
• Do tych uroczystości pragniemy przygotowywać się Nowenną, którą rozpoczniemu 4 pażdziernika. W programie o 17.30 Różaniec; 18.00 Msza św. z homilią; 19.00 Konferencja którą głosić będzie ks. prof. Grzegorz Wejman; 19.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu; 21.00 Apel Maryjny.

10. Nauki Przedślubne rozpoczniemy w środę 4 pażdziernika o godz. 19.30 w salce pod plebanią.

11. Trwają prace przy budowie wejściowego portalu i elewacji kościoła, bardzo prosimy o modlitwy w intencji pomyślności tych prac, jak również o ofiary na ten cel. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.

 powrót

Chór Parafialny

Tablica dla śp. Ks. Jana Cichego

DZIEŃ FATIMSKI - 13 września 2018r.

Festyn

Prace nad tablica dla śp. Ks. Jana Cichego