1. W najbliższą środę przypada 13 lipca – Dzień Fatimski. Zapraszamy na Mszę św. i procesję ulicami naszego osiedla o godz. 19.00. Naszym modlitwom przewodniczyć będzie ks. dr Kan. Tomasz Stroynowski z Niebuszewa.
2. Przypominamy, że o godz. 20.30 w naszym Sanktuarium, modlimy się na Różańcu o pokój na Ukrainie, w Polsce i Świecie i o pomyślność naszej Ojczyzny. Wyjątkowo w niedziele Apel będzie bezpośrednio po zakończonej Mszy św. o godz. 20.00.
3. Uwaga!!! Podczas wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 8.30., a w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 19.00, ale w to miejsce jest Msza św. o godz. 20.00. Uprzejmie prosimy podczas wakacji o korzystanie ze spowiedzi przed Mszą św. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki środy i piątki od godz. 16.00 do 17.30.
4. Zakończyliśmy w kościele prace związane z wylewaniem posadzki. Obecnie posadzka schnie, utwardza się. Wykorzystując okazję prowadzimy prace elektryczne.
5. Bóg zapłać z ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Taca z dzisiejszej niedzieli w całości jest przeznaczona na tę inwestycję. Pokornie proszę o ofiary na ten cel.
6. Uprzejmie proszę mężczyzn o pomoc we wnoszeniu ławek do kościoła – w najbliższy piątek od godz. 15.00. i w sobotę od godz. 9.00. Panie proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 14.00 Jeżeli elektryk podłączy wszystkie urządzenia, to od przyszłej niedzieli wrócimy do odprawiania Mszy św. w niedzielę w kościele, choć będą jeszcze trwały prace.
7. Uprzejmie prosimy o zgłoszenia rodzin, które chciałyby przyjąć pod swój dach pielgrzymów idących na Jasną Górę na nocleg z 28 na 29 lipca.
8. Jubilatom i Solenizantom oraz wszystkim Parafianom i odpoczywającym u nas gościom, życzymy obfitości Bożych łask i opieki Maryi.
9. Zapraszamy na obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa, dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędą się 11 lipca br. W kościele rektoralnym pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych, przy ul. Ku Słońcu 124 w Szczecinie, o godz. 10.30
10. W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXVIII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w naszym Sanktuarium. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni, na ile pozwoli czas i siły. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na stronie internetowej: www.szczecinska.pl
11. Serdecznie zapraszamy do udziału w Jubileuszowej 30. Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która tradycyjnie odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br.




