1 Adwentu -3.12.2023r.

1. Dziś Adwentem – czasem radosnego oczekiwania na przyjcie Pana – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
• W dni powszednie adwentu (bez niedzieli) jest odprawiana Msza św. o Najświętszej Marii Pannie zwana roratami – zapraszamy o godz. 6.30. Dla dzieci Roraty o godz. 17.00.
• Rekolekcje adwentowe „CZY JESTEŚ GOTOWY NA PRZYJŚCIE JEZUSA?”, planujemy od 3 niedzieli adwentu czyli od 17 do 19 grudnia. które poprowadzi ks. Dominik Chmielewski. Zachęcamy do spowiedzi już od początku Adwentu.

2. Za chwilę poświęcimy opłatki, którymi będziemy się łamać składając sobie życzenia przy wigilijnym stole – Prosimy o nabywanie opłatków po Mszy św. Chodzi o to by od ołtarza w kościele zanieść poświęcony opłatek na ołtarz w domu – jakim się staje wigilijny stół. Nikogo nie upoważniliśmy do rozprowadzania Opłatków po naszej parafii. Ofiary składane przy okazji rozprowadzania opłatków są spłatę długu zaciągniętego na ogrzewanie kościoła. Ofiary prosimy składać do skarbony stojącej przy stoliku z opłatkami.

3. Fundacja Małych Stópek organizuje świąteczną akcję Paczuszka dla maluszka. Zachęcamy do zabrania specjalnej bombki, która wisi na choince (na niej znajdują się wszystkie potrzebne informacje) i do udziału w tym szlachetnym dziele pomocy mamom i ich dzieciom.

4. Caritas rozprowadza świece, kartki świąteczne, kalendarze adwentowe i sianko.

5. Dom Pielgrzyma będzie w tym tygodniu przeżywać 25 lecie istnienia. Z tej okazji s. Miriam zaprasza na Mszę św. Jubileuszową do naszego kościoła, pod przewodnictwem JE. Ks. bpa Henryka Wejmana 6 grudnia o godz. 16.00. Jest to okazja do wdzięczności dla wszystkich żyjących i zmarłych Dobrodziejów Domu Pielgrzyma.

6. Uprzejmie informujemy, że jest uruchomione ogrzewanie podłogowe w kościele. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi.

7. W parafialnym kiosku jest do nabycia Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny – zachęcam do lektury czasopism katolickich. Bardzo dziękuję Legionowi Maryi za prowadzenie kiosku

8. Artystów, projektantów zapraszam do współpracy przy budowaniu dekoracji świątecznych – Szopki Bożonarodzeniowej. Za każdy gest życzliwości, za każde wsparcie mówimy Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

9. Uprzejmie informujemy, że uruchomiliśmy ogrzewanie podłogowe w kościele. I wszystkie Msze św. będą się odbywały w kościele.

10. Uprzejmie informujemy, że dnia 7 stycznia w godz. od 18.00 do 20.30 będziemy gościli u nas peregrynujące po Polsce relikwie Rodziny Ulmów, niedawno beatyfikowanych.

11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

12. W dniach od 8 do 10 grudnia w Wisełce k. Międzyzdrojów odbędą się rekolekcje w ciszy z Pismem Świętym, pod hasłem „Zasłuchani w Słowo Boże”.

13. Grupa modlitewna „Prawy Brzeg” zaprasza na rekolekcje na Kijewo w dniach od 10 do 12 grudnia.