1 niedziela adwentu 1.12.2019r.

1. Dziś Adwentem – czasem radosnego oczekiwania na przyjcie Pana – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
• W dni powszednie adwentu (bez niedzieli) jest odprawiana Msza św. o Najświętszej Marii Pannie zwana roratami – Dorosłych, młodzież oraz dzieci zapraszamy o godz. 6.30.
• W 3 niedzielę adwentu rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Andrzej Zając redemptorysta z Barda Śląskiego – już dziś módlmy się o ich dobre przeżycie.

2. W tym tygodniu w piątek przypada św. Mikołaja – w tym dniu zapraszamy dzieci na Mszę św. o godz. 6.30 – możemy liczyć na niespodziankę…

3. Za chwilę poświęcimy opłatki, którymi będziemy się łamać składając sobie życzenia przy wigilijnym stole – Prosimy o nabywanie opłatków w zakrystii po Mszy św. Chodzi o to by od ołtarza w kościele zanieść poświęcony opłatek na ołtarz w domu – jakim się staje wigilijny stół. Nikogo nie upoważniliśmy do rozprowadzania Opłatków po naszej parafii. Ofiary składane przy okazji rozprowadzania opłatków są przeznaczone inwestycje przy kościele (spłatę długu zaciągniętego na remont dachu kościoła).

4. Odpowiadając na Apel Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi i nasza parafia pragnie podjąć modlitwę o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z rodzin naszej Archidiecezji. Już dziś zapraszamy do podjęcia modlitwy wstawienniczej, podjęcia postu w dobrowolnej formie i adoracji Najświętszego Sakramentu. To modlitewne wołanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 – 6 grudnia (czwartek), a zakończymy 8 grudnia Mszą św. o godz. 18.00 na której spodziewamy się ks. Biskupa. Plan adoracji dla poszczególnych grup, wywieszony jest na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii. Kliknij tu!

5. Fundacja Małych Stópek organizuje świąteczną akcję Paczuszka dla maluszka. Zachęcamy do zabrania specjalnej bombki, która wisi na choince (na niej znajdują się wszystkie potrzebne informacje) i do udziału w tym szlachetnym dziele pomocy mamom i ich dzieciom.

6. Dotarła do nas smutna wiadomość, że komuś przeszkadza obecność dzieci na Mszy św. One rzeczywiście czasem na swój sposób modlą się i przebywają w Domu Bożym. Ale nie wolno nikomu „zabraniać dzieciom przychodzić do mnie” – mówi sam Jezus. Dojrzały człowiek jeżeli coś lub ktoś mu przeszkadza poszuka w swoim sercu większej przestrzeni na dialog z Bogiem. Zwracał na to uwagę nie tak dawno papież Franciszek. Oczywiście i rodziców małych dzieci prosimy o stopniowe wprowadzanie dziecka w życie Kościoła i cierpliwe tłumaczenie, że w świątyni należy się zachowywać godnie i nie należy innym przeszkadzać.

7. Caritas rozprowadza świece, kartki, sianko i kalendarze adwentowe dla dzieci.

8. Bardzo dziękuję Legionowi Maryi za prowadzenie kiosku. Za każdy gest życzliwości, za każde wsparcie mówimy Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

9. Zachęcamy serdecznie do głosowania w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim. Może głosować każdy mieszkaniec Szczecina, niezależnie od miejsca zameldowania i wieku, co oznacza, że Wasze dzieci także mogą zagłosować. Jest to ważne bo „Możemy zmienić nasze otoczenie i wybrać dwa projekty, które poprawią bezpieczeństwo nas i naszych dzieci oraz stworzyć piękny teren do rekreacji i odpoczynku nad Rubinowym Stawem”. Jak zagłosować? Są dwa proste sposoby:
1. Elektronicznie poprzez stronę www.sbo.szczecin.eu
2. Na formularzu papierowym – w siedzibie każdej administracji osiedla oraz w głównej kasie w siedzibie SM Dąb przy ul. Rydla 71a (I piętro)
Głosowanie zajmie Państwu zaledwie 2 minuty. Zachęcamy do pobrania formularza ze stolika i proponujemy aby wpisać dwa krzyżyki na projekt nr 8 w kategorii projekty ogólnomiejskie, czyli budowa sceny koncertowej na Rubinowym Stawie oraz dwa krzyżyki na projekt nr 2 w kategorii projekty lokalne dla osiedli Majowe i Słoneczne „Bezpieczne dziecko w drodze do szkoły”.

10. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca.
I czwartek miesiąca grudnia– zapraszamy na Mszę św. ku czci Jezusa Chrystusa Jedynego i wiecznego Kapłana w tym dniu szczególnie modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
• W I piątek zapraszamy do oddania czci Najśw. Sercu Pana Jezusa poprzez spowiedź i nabożeństwo. Rano kapłani odwiedzą Chorych.
• W I sobotę zapraszamy do wypełnienia prośby Pani Fatimskiej, przystępując do spowiedzi, komunii, odmówienia różańca i rozważania tajemnic różańcowych w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i całego świata. O 11.00 – I cz. Różańca i 15 min. czuwanie z Maryją. O 12.00 Msza św. a po niej II cz. Różańca. O 17.30 – III cz. Różańca; Godz. 18.00 – Msza św. z formularza niedzielnego; 19.00 – Różaniec – tajemnice chwalebne; 20.00 – Msza św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy całego świata; o 21.00 – Apel Maryjny.

11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Annę NOWOTARSKĄ, śp. Stefanię MIESZCZYŃSKĄ, śp. Jerzego PODGAJNEGO. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…