1 niedziela adwentu 28.11.2021r.

1. Dziś Adwentem – czasem radosnego oczekiwania na przyjcie Pana – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
• W dni powszednie adwentu (bez niedzieli) jest odprawiana Msza św. o Najświętszej Marii Pannie zwana roratami – zapraszamy o godz. 6.30.
• Rekolekcje adwentowe, planujemy od 3 niedzieli adwentu czyli od 12 grudnia. Zachęcamy do spowiedzi już od początku Adwentu.

2. Za chwilę poświęcimy opłatki, którymi będziemy się łamać składając sobie życzenia przy wigilijnym stole – Prosimy o nabywanie poświęconych opłatków po Mszy św. Od ołtarza w kościele zaniemy poświęcony opłatek na ołtarz w domu – jakim się staje wigilijny stół. Nikogo nie upoważniliśmy do rozprowadzania Opłatków po naszej parafii. Prosimy zachować dystans podchodząc po opłatek, a ofiary składane przy okazji rozprowadzania opłatków są spłatę długu zaciągniętego na remont dachu kościoła. Ofiary prosimy składać do skarbony stojącej przy stoliku z opłatkami.

3. Fundacja Małych Stópek organizuje świąteczną akcję Paczuszka dla maluszka. Zachęcamy do zabrania specjalnej bombki, która wisi na choince (na niej znajdują się wszystkie potrzebne informacje) i do udziału w tym szlachetnym dziele pomocy mamom i ich dzieciom.

4. Caritas rozprowadza świece, kartki, sianko i kalendarze adwentowe dla dzieci.

5. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca.
• I czwartek miesiąca – zapraszamy na Mszę św. ku czci Jezusa Chrystusa Jedynego i wiecznego Kapłana w tym dniu szczególnie modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
• W I piątek zapraszamy do oddania czci Najśw. Sercu Pana Jezusa poprzez spowiedź i nabożeństwo. Rano kapłani odwiedzą Chorych.
• W I sobotę zapraszamy do wypełnienia prośby Pani Fatimskiej, przystępując do spowiedzi, komunii, odmówienia różańca i rozważania tajemnic różańcowych w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i całego świata. O 11.00 – I cz. Różańca i 15 min. czuwanie z Maryją. O 12.00 Msza św. a po niej II cz. Różańca. O 17.30 – III cz. Różańca; Godz. 18.00 – Msza św. z formularza niedzielnego; 19.00 – Różaniec – tajemnice chwalebne; 20.00 – Msza św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy całego świata; o 21.00 – Apel Maryjny.

6. Zapraszamy codziennie o godz. 20.30, na kapłański różaniec i Apel Maryjny do naszego Sanktuarium w intencji o zatrzymanie pandemii covidowej i o pomyślność dla naszej Ojczyzny.

7. W związku z szerzącą się pandemią bardzo dziękujemy za noszenie maseczek zakrywające usta i nas i zachowywanie dystansu 1,5 metra – jest to po prostu najlepszy sposób na okazanie naszym bliźnim naszej miłości. KOCHAM – DLATEGO NOSZĘ MASKĘ I PRZESTRZEGAM ODLEGŁOŚCI.

8. Bardzo dziękuję za makulaturę oraz plastikowe zakrętki na misje składane do pojemników.

9. W parafialnym kiosku jest do nabycia Prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano, Mały Gość Niedzielny – zachęcam do lektury czasopism katolickich. Bardzo dziękuję Legionowi Maryi za prowadzenie kiosku. Za każdy gest życzliwości, za każde wsparcie mówimy Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

10. Zapraszamy plastyków, artystów, uzdolnionych parafian do zaprojektowania i wykonania szopki i dekoracji bożonarodzeniowej.

11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek: śp. Urszula Trzeciak, . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..