1 niedziela Wielkiego Postu – 1.03.2020r.

1. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy Wielki Post, okres modlitwy, pokuty i rekolekcyjnej refleksji, przygotowujący nas na przeżycie największych tajemnic wiary Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątek Droga krzyżowa – dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, oraz rano po mszy św. o godz. 8.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00
• Prosimy o przewodniczenie wieczornej Drodze krzyżowej 6 marca – Kościół Domowy; 13 marca – Neokatechumenat; 20 marca – Młodzież; 27 marca – Odnowa w Duchu Świętym; 3 kwietnia – Żywy Różaniec

2. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca.
• I czwartek miesiąca – zapraszamy na Mszę św. ku czci Jezusa Chrystusa Jedynego i wiecznego Kapłana w tym dniu szczególnie modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
• W I piątek zapraszamy do oddania czci Najśw. Sercu Pana Jezusa poprzez spowiedź i nabożeństwo. Rano kapłani odwiedzą Chorych.
• W I sobotę zapraszamy do wypełnienia prośby Pani Fatimskiej, przystępując do spowiedzi, komunii, odmówienia różańca i rozważania tajemnic różańcowych w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i całego świata. O 11.00 – I cz. Różańca i 15 min. czuwanie z Maryją. O 12.00 Msza św. a po niej II cz. Różańca. O 17.30 – III cz. Różańca; Godz. 18.00 – Msza św. z formularza niedzielnego; 19.00 – Różaniec – tajemnice chwalebne; 20.00 – Msza św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy całego świata; o 21.00 – Apel Maryjny.

3. Zapraszamy na nauki przedślubne – w środy o godz. 19.30 w salce na plebanii.

4. Tradycyjnie w okresie wielkiego Postu zbierane są ofiary na kwiaty do dekoracji wnętrza naszej świątyni na Wielkanocne uroczystości, którą będzie przygotowywać pod kierownictwem Odnowy w Duchu Świętym. Caritas prosi o dary dla potrzebujących – jest wystawiony kosz i skarbona.

5. Przypominamy, że zostały zamontowane bramy na wjeździe od ulicy Rydla. Brama w dni powszednie będzie otwierana pół godziny przed Mszą św. a zamykana kwadrans po Mszy św. Prosimy również by nie zastawiać bram wjazdowych – to są drogi przeciwpożarowe, które zawsze muszą być przejezdne.

6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium. Taca z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca w całości przeznaczona jest na spłatę długu za remont dachu naszego kościoła.

7. Episkopat Polski wskazuje wobec zagrożenia nowym koronawirusem, gdyby ktoś miał obawy może nie korzystać z wody święconej w kropielnicach przy wejściu do kościoła, również i Komunię św. gdyby pojawiły się w Polsce przypadki tej choroby będzie można przyjmować na rękę. Pamiętajmy, że w czasie każdego zagrożenia życia społeczności ludzkiej odwoływano się zawsze do mocy gorącej modlitwy i skuteczności sakramentów. Dlatego zachęcam wszystkich do ożywienia głębokiej wiary w moc Eucharystii i polecania Panu Bogu tej sprawy w modlitwie powszechnej.

8. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski – rozesłał pismo informujące jak się zachować w przypadku podejrzenia o zarażenie nowym koronawirusem – cały list jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Co do zasady należy zachować zdrowy rozsądek i tak jak w przypadku zarażenia wirusem grypy musimy być ostrożni i poddać się leczeniu by nie dopuścić do powikłań. Najważniejsze więc byśmy dokładnie wiedzieli jak się zachować w przypadku kontaktu z osobą zarażoną lub gdy nas samych dotknie infekcja.
• Przede wszystkim unikajmy wszelkiego kontaktu z osobami kaszlącymi i kichającymi. Zachowujmy zasady higieny, na czele z systematycznym myciem rąk.
• Jeżeli nie byliśmy za granicą w rejonach wysokiego ryzyka, a mamy objawy chorobowe 38 °C, kaszel lub duszności udajmy się do lekarza pierwszego kontaktu.
• Jeżeli byliśmy w ciągu ostatnich 14 dni w Północnych Włoszech lub Chinach i mamy gorączkę, czyli minimum 38 °C i kaszel, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z Sanepidem i udać się do najbliższego szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, ale nie środkami transportu publicznego.