1 niedziela Wielkiego Postu 6.03.2022r.

1. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy Wielki Post, okres modlitwy, pokuty i rekolekcyjnej refleksji, przygotowujący nas na przeżycie największych tajemnic wiary Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątek Droga krzyżowa rano po mszy św. o godz. 8.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00, oraz o godz. 17.00 dla dzieci. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00
• Prosimy o przewodniczenie wieczornej Drodze krzyżowej: 11 marca – Żywy Różaniec; 18 marca – Legion Maryi; 25 marca – Młodzież; 1 kwietnia – Odnowa w Duchu Świętym; 8 kwietnia – Ministranci i Lektorzy)

• Tradycyjnie w okresie wielkiego Postu będą zbierane ofiary na kwiaty do dekoracji wnętrza naszej świątyni na Wielkanocne uroczystości, którą będzie przygotowywać pod kierownictwem Odnowy w Duchu Świętym. Natomiast Kościół Domowy prosimy o przygotowanie Bożego Grobu.

2. Zapraszamy codziennie na różaniec i Apel Maryjny o godz. 20.30, podczas którego modlić się będziemy o pokój na Ukrainie i w Polsce, o zatrzymanie pandemii Coronawirusa.

3. Odpowiadając na potrzebę chwili związaną z wojną na Ukrainie, zebraliśmy 18 tyś. 500 zł., które już zostały przekazane za pośrednictwem Caritas na pomoc dla doświadczonych wojną.
• Caritas prosi o przeprowadzenie ponownej zbiórki do puszek na ten cel w przyszłą niedzielę.
• Przypominamy, że przy naszym Sanktuarium funkcjonuje punkt zbiórki darów dla ofiar wojny na Ukrainie. Bardzo prosimy jednak o konkretne materiały:
• Wszelkie materiały opatrunkowe – tylko nowe i sterylnie zapakowane,
• Pieluchy dla dzieci i dorosłych,
• Podpaski, Ręczniki papierowe (pomocne przy ranach), Koce.
• Żywność z długim terminem przydatności do spożycia

4. Zapraszamy na nocne czuwanie w intencji Pokoju na świecie – o trwałe ujawnienie się owoców poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny – w nocy z soboty na niedzielę 12/13 marca. Początek o godz. 19.00. Zapisy na poszczególne godziny w zakrystii.

5. Ks. Tomasz Kuryłowicz, Który kilkanaście lat temu posługiwał w naszej parafii, ponownie prosi o modlitwę i o przekazywanie 1% z podatku na jego leczenie KRS0000396361 cel szczegółowy 0163865 Tomasz

6. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania za materialny wysiłek wkładany w prowadzone inwestycje. A jednocześnie pokornie proszę o dalsze ofiary na cele remontowe. Mamy jeszcze do spłacenia 122 tyś 300zł. Taca z przyszłej drugiej niedzieli w całości jest przeznaczona na ten cel.

7. Zachęcam do lektury czasopism katolickich, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Przypominamy, że dla osób chorych i zalęknionych o swoje bezpieczeństwo uruchomiona jest możliwość modlitwy za pośrednictwem internetowej transmisji Mszy św. z naszych świątyń. Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej możliwości.

8. Bardzo dziękuję państwu Narewiczom oraz pani Halinie Sobieskiej za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium. A Jubilatom i Solenizantom oraz wszystkim Parafianom, życzymy obfitości Bożych łask i opieki Maryi