10 niedziela zwykła 6.06.2021r.

1. Dziś w niedzielę po Mszach św. można złożyć do puszek ofiarę na utrzymanie Wydziału Teologicznego naszego Uniwersytetu. Za te ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Codziennie Apele Maryjne o 21.00. A do czwartku włącznie zapraszamy na procesję Eucharystyczną wokół naszej świątyni. W czwartek po uroczystości Bożego Ciała poświęcenie wianków i ziół.

3. W piątek – 11 czerwca – przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to jednocześnie 34 rocznica koronacji Figury Fatimskiej Pani z naszego Sanktuarium przez Jana Pawła II w 1987 r. Zapraszamy do modlitwy dziękczynnej za ten dar. W tym dniu w łączności z Polskimi Biskupami zgromadzonymi w bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie, odnowimy Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa przez Pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce, którego dokonali polscy Biskupi przed stu laty

4. W sobotę przypada uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – patronki naszej parafii. Uroczystości odpustowe połączymy z Dniem Fatimskim, który przypada w najbliższą niedzielę 13 czerwca – to już 104 r. objawień Maryi w Fatimie – uroczysta Msza św. odpustowa z procesją w niedzielę 13 czerwca o godz. 19.00 – przewodniczyć naszym modlitwą będzie ks. prof. kan. Jarosław Nowaszczuk.

5. Bóg zapłać wszystkim za materialny wkład w utrzymanie naszego Sanktuarium – Taca z przyszłej – drugiej niedzieli miesiąca – w całości przeznaczona jest na spłatę zadłużenia drugiego etapu pokrycia dachu blachą miedzianą (pozostało jeszcze 243 tyś zł)

6. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: + śp. Natalię Szramowiat + śp. Beatę Charkiewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.