16 niedziela zwykła 21.07.2019r.

1. Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy św. W niedzielę nie ma Mszy o 19.00 tylko o 20.00. A w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 8.30. Również kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 17.30. Codziennie zapraszamy na Apel Maryjny o godz. 21.00.

2. We wtorek przypada św. Brygidy – Patronki Europy. W środę przypada święto św. Kingi, a w piątek wspomnienie świętych Joachima i Anna, rodziców Najświętszej Maryi Panny

3. W czwartek przypada św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących – po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych i modlitwa o szczęśliwe podróże. Będziemy zbierać w tym dniu ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy.

4. Uprzejmie informujemy, że kolejna zbiórka makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 26-27 lipca br. Dziękujemy z góry za życzliwość i tę formę pomocy.

5. Zapraszamy na modlitwę w intencji naszej Ojczyzny – Jerycho Różańcowe rozpoczniemy 26 lipca po Mszy św. o godz. 18.00 a zakończymy 27 lipca po Mszy wieczornej. Zapisy na poszczególne godziny czuwania i modlitwy w Kiosku parafialnym.

6. W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się w przyszły poniedziałek 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w naszym Sanktuarium. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie pielgrzymując w wybrane dni. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie i stronie internetowej www.szczecinska.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu.
Naszych parafian jak co roku prosimy o ugoszczenie pielgrzymów w nocy z niedzieli na poniedziałek (28/29 lipca) – chętnych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

7. Zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci Świętego Jakuba Apostoła, patrona Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie, w czwartek, 25 lipca br. W tym dniu Nieszpory z udziałem Kapituły Katedralnej odbędą się o godz. 17.15. Punktem centralnym uroczystości będzie Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, która rozpocznie się o godz. 18.00. Odpust poprzedzą Rekolekcje Jakubowe w dniach od 22 do 24 lipca, które wygłosi ks. kan. Ryszard Kamiński. Zapraszamy wszystkich także do udziału w XI Jarmarku Jakubowym organizowanym przez Fundację Dzieło Świętego Jakuba, który rozpocznie się w piątek, 26 lipca i potrwa do niedzieli, 28 lipca. Szczegółowe informacje są zamieszczone na plakatach oraz stronach internetowych: www.katedra.szczecin.pl ; www.jarmarkjakubowy.pl

8. Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w sobotę, 8 września, w parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie, połączone z odpustem parafialnym. Godz. 10.30 – Prezentacja wieńców dożynkowych. Godz. 12.00 – Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony. Godz. 14.00 – Część artystyczna i wspólna biesiada