19 niedziela zwykła 9.08.2020r.

1. Dziś mija 29 rocznica męczeńskiej śmierci w Pariacoto. o. Zbigniewa Tomaszka i o. Michała Strzałkowskiego – misjonarzy franciszkańskich, których relikwie mamy szczęście posiadać i które są wystawione na ołtarzu.

2. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w związku z wstrząsającymi informacjami z Bejrutu apeluje aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Tego dnia, przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych przeprowadzimy zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

3. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o przestrzeganie zaleceń sanitarnych. W ostatnich dniach docierają do nas informacje o wzroście zakażeń koronawirusem. W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.
• Apeluję do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o tym obowiązku oraz by stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę.
• Dziękuję za konsekwentne i sumienne przestrzeganie zaleceń w ostatnich miesiącach, dzięki czemu parafie – choć w trudniejszych warunkach – mogą dalej, bez przeszkód prowadzić swoją aktywność duszpasterską i służyć nam wszystkim.
• Wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżowaniu i spotkaniom z najbliższymi, może on jednak osłabić naszą czujność. Epidemia się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych – proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych. Na dalszy czas wypoczynku i pracy wszystkim z serca błogosławię + Stanisław Gądecki – Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

4. W naszej parafii staramy się kierować wskazaniami epidemiologów i biskupów. Zakupiliśmy urządzenia automatyczne do dezynfekcji rąk – i prosimy o korzystanie z nich. Mamy też automatyczne kropielnicę na wodę święconą – jedna stoi przy wejściu głównym w naszym kościele, druga przy bocznym, a trzecia w kaplicy Maryjnej. Nie trzeba niczego dotykać – wystarczy podstawić dłoń a kilka kropli święconej wody spłynie na rękę.

5. W czwartek 13 sierpnia – Dzień Fatimski. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. z procesją o godz. 19.00. Naszym modlitwom przewodniczyć będzie ks. Prał. Jan Jermak.

6. W najbliższą sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP – 32 rocznica instalacji już na stałe Figury Fatimskiej Pani, ukoronowanej przez św. Jana Pawła II – w naszym Sanktuarum i 100-na rocznica Cudu nad Wisłą. Msze św. jak w niedziele czyli o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 o 18.00 i ostatnia o godz. 20.00. W tym dniu poświęcamy bukiety ziół i kwiatów, roślin zielonych.

7. Zapraszamy codzienne o 20.30 do naszego Sanktuarium na kapłański różaniec o ustanie epidemii i o pomyślność dla naszej Ojczyzny, a po różańcu Apel Maryjny o godz. 21.00. Uwaga! – w niedzielę Apel Maryjny w kościele po Mszy św. o godz. 20.00.

8. Taca z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca w całości przeznaczona jest na spłatę długu za remont dachu kościoła. Mamy jeszcze do spłacenia 55 460. Bóg zapłać za życzliwość i składane ofiary i te na tace i te, które wpływają na konto parafialne. Przymierzamy się do wykonania chodnika od strony bocznych wejść – o co prosili nasi parafianie – koszt to ponad 30 tyś zł.

9. Uprzejmie przypominamy, że wjazd na parking przykościelny jest możliwy pół godziny przed Mszą św. i Apelem Maryjnym, a także na czas otwarcia Kancelarii – zawsze od ul. Łubinowej – koło Domu Pielgrzyma.

10. Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia oraz Drogim Gościom i Parafianom – życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień.

11. Uwaga! Podczas wakacji (lipiec i sierpień) w niedzielę Msze św. o 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 a po południu o 18.00 i ostatnia o 20.00 – nie ma Mszy o 19.00. W dni powszednie Msza św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi podczas wszystkich Mszy Świętych. Podczas wakacji (lipiec i sierpień) Kancelaria Parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. od 16.00 – 17.30.

 

KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ:

1. KURSY PRZEDMAŁŻEŃSKIE on-line prowadzone pod patronatem Kurii Biskupiej przez poradnię Donum Vitae. Najbliższe kursy odbędą się w formie zdalnej lub stacjonarnej, w zależności od sytuacji sanitarnej: 24-26 lipca, 21-23 sierpnia, 18-20 września 2020 r. Kursy on-line odbywają się na platformie Zoom. W kursie mogą wziąć udział wyłącznie pary. Każdy uczestnik otrzyma świadectwo ukończenia. Kontakt: 882 024 488 lub e-mail: rejestracja@donumvitae.pl. Informacje pod nr telefonu: 882 024 488 http://poradnia.donumvitae.pl/zgloszenia-na-kurs/