2 Adwentu 10.12.2023r.

1. Dziś – jak zachęca nas nawet papież Franciszek – w całej Polsce są zbierane ofiary na Kościół na Wschodzie. Za te ofiary Bardzo dziękujemy.

2. W dni powszednie adwentu (bez niedzieli) jest odprawiana Msza św. o Najświętszej Marii Pannie zwana roratami – zapraszamy o godz. 6.30. Msza adwentowa dla dzieci jest odprawiana od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

3. Rekolekcje adwentowe „CZY JESTEŚ GOTOWY NA PRZYJŚCIE JEZUSA?”, już od przyszłej – 3 niedzieli adwentu czyli od 17 do 19 grudnia. które poprowadzi ks. Dominik Chmielewski. Zachęcamy do spowiedzi już od początku Adwentu.

• Przypominam, że można uczestniczyć w rekolekcjach także za pośrednictwem transmisji internetowej. Zachęcamy do spowiedzi już od początku Adwentu. Podczas każdej Mszy św. kapłan jest w konfesjonale.

4. Poświęcone w pierwszą niedzielę opłatki, którymi będziemy się łamać składając sobie życzenia przy wigilijnym stole – można nabywać bezpośrednio w kościele. Chodzi o to by od ołtarza w kościele zanieść poświęcony opłatek na ołtarz w domu – jakim się staje wigilijny stół. Nikogo nie upoważniliśmy do rozprowadzania Opłatków po naszej parafii. Ofiary składane przy okazji rozprowadzania opłatków przeznaczone są spłatę długu zaciągniętego na ogrzewanie kościoła. Ofiary prosimy składać do skarbony stojącej przy stoliku z opłatkami.

5. Fundacja Małych Stópek organizuje świąteczną akcję Paczuszka dla maluszka. Zachęcamy do zabrania specjalnej bombki, która wisi na choince (na niej znajdują się wszystkie potrzebne informacje) i do udziału w tym szlachetnym dziele pomocy mamom i ich dzieciom.

6. Caritas rozprowadza świece, kartki, sianko i kalendarze adwentowe dla dzieci.+

7. Uprzejmie informuję, że w związku ze Świętami Bożego Narodzenia, kolejna zbiórka makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się już w tym tygodniu w dniach 15-17 grudnia br.

8. Uprzejmie informujemy, że upamiętnienie 53. rocznicy śmierci Ofiar Grudnia’ 70 w Szczecinie odbędzie się według następującego porządku: 16 grudnia br. o godz. 12.00 modlitwa na Cmentarzu Centralnym przy grobach Ofiar Grudnia ’70, natomiast 17 grudnia br.: o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi w parafii pw. św. Stanisława Kostki, plac Matki Teresy z Kalkuty 5. Dalsza część uroczystości o godz. 11.45 modlitwa przed Bramą Stoczni, a o godz. 13.00 Marsz Pamięci Ofiar Grudnia ’70, zakończony modlitwą przed pomnikiem Anioł Wolności.