2 niedziela adwentu – 6.12.2020r.

1. Dziś (jak mówił nawet papież Franciszek na ostatniej audiencji) w całej Polsce są zbierane ofiary na Kościół na Wschodzie. Za te ofiary Bardzo dziękujemy.

2. W dni powszednie adwentu (bez niedzieli) jest odprawiana Msza św. o Najświętszej Marii Pannie zwana roratami – zapraszamy o godz. 6.30.
• Zapraszamy na rekolekcje adwentowe. Już od przyszłej niedzieli, poprowadzi je ks. Maciej Gierula, założyciel Fundacji Pro Spe (www.prospe.org) wspierającej dzieła misyjne w Gruzji. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na to dzieło.
• Przypominam, że można uczestniczyć w rekolekcjach także za pośrednictwem transmisji internetowej. Zachęcamy do spowiedzi już od początku Adwentu. Podczas każdej Mszy św. kapłan jest w konfesjonale.

3. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 6.30(roraty), 8.30, 12.00 i 18.00.

4. Poświęcone w pierwszą niedzielę opłatki, którymi będziemy się łamać składając sobie życzenia przy wigilijnym stole – można nabywać bezpośrednio w kościele. Chodzi o to by od ołtarza w kościele zanieść poświęcony opłatek na ołtarz w domu – jakim się staje wigilijny stół. Nikogo nie upoważniliśmy do rozprowadzania Opłatków po naszej parafii. Prosimy zachować dystans podchodząc po opłatek, a ofiary składane przy okazji rozprowadzania opłatków przeznaczone są spłatę długu zaciągniętego na remont dachu kościoła. Ofiary prosimy składać do skarbony stojącej przy stoliku z opłatkami.

5. Fundacja Małych Stópek organizuje świąteczną akcję Paczuszka dla maluszka. Zachęcamy do zabrania specjalnej bombki, która wisi na choince (na niej znajdują się wszystkie potrzebne informacje) i do udziału w tym szlachetnym dziele pomocy mamom i ich dzieciom.

6. Caritas rozprowadza świece, kartki, sianko i kalendarze adwentowe dla dzieci.

7. Zapraszamy codziennie o godz. 20.30, na kapłański różaniec i Apel Maryjny do naszego Sanktuarium w intencji o zatrzymanie pandemii korona-wirusa i o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Nasze modlitwy połączymy z nowenną do św. Andrzeja Boboli w dniach od 7 do 16 grudnia.

8. W związku z szerzącą się pandemią Korona wirusa bardzo dziękujemy za noszenie maseczek zakrywające usta i nas i zachowywanie dystansu 1,5 metra – jest to po prostu najlepszy sposób na okazanie naszym bliźnim naszej miłości. KOCHAM – DLATEGO NOSZĘ MASKĘ I PRZESTRZEGAM ODLEGŁOŚCI. Według wskazań epidemiologicznych w naszym kościele jednocześnie może się modlić blisko 80 osób

9. W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca – ofiary które złożymy na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Za każdy gest życzliwości, za każde wsparcie mówimy Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!. Bardzo dziękuję Legionowi Maryi za prowadzenie kiosku.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek: śp. Eugenię SMYCZYŃSKĄ, śp. Antoniego POTERKA, śp. Stanisława TURLIŃSKIEGO, śp. Wandę TRZEBIATOWSKĄ. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

11. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu: „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]. Wszystkim, którzy odpowiedzą na ten Apel serdecznie dziękujemy.

12. Uprzejmie informujemy, że w niedzielę, 13 grudnia br., w 39. Rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego w Bazylice Archikatedralnej zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 12.00, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Zachęcamy również do modlitwy z okazji 50. rocznicy śmierci ofiar grudnia 1970 r. W tym roku szczecińskie obchody tej ważnej rocznicy będą miały zasadniczo charakter prywatny.