2 Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021r.

1. Wielki Post, to okres modlitwy, pokuty i rekolekcyjnej refleksji, przygotowujący nas na przeżycie największych tajemnic wiary Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątek Droga krzyżowa rano po mszy św. o godz. 8.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00, oraz. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00

2. Mimo trwającej pandemii planujemy od 4 niedzieli Wielkiego Postu przeprowadzić Rekolekcje, na które bardzo serdecznie zapraszamy – poprowadzi je o. Stanisław Kiełbasa.

3. Tradycyjnie w okresie wielkiego Postu będą zbierane ofiary na kwiaty do dekoracji wnętrza naszej świątyni na Wielkanocne uroczystości, którą będzie przygotowywać pod kierownictwem Odnowy w Duchu Świętym. Przed Obrazem Jezusa Miłosiernego wystawiona jest skarbona na jałmużnę Wielkopostną Caritas. Bóg zapłać za ofiary na potrzebujących.

4. Uwaga – zmienił się numer telefonu do naszej parafii: 91 462 78 57.

5. Kontynuujemy prace przy pokryciu dachu naszego kościoła. Koszt prac jednej strony wynosi 130 tyś zł. Przypominam, że wykonawca zrealizuje i drugą stronę, a na zapłatę poczeka do przyszłego roku. Tak więc mamy do spłacenia 260 tyś. zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania za materialny wysiłek wkładany w tę inwestycję. A jednocześnie pokornie proszę o dalsze ofiary na cele remontowe. Taca z dzisiejszej drugiej niedzieli w całości jest przeznaczona na ten cel.

6. Szukamy sponsorów na nową Drogę Krzyżową, która może wyglądać jak ta XIII stacja już zawieszona do zaopiniowania. Pojawiły się głosy kilku parafian, że są przywiązani do, krzyża w prezbiterium, dlatego przygotujemy jeszcze jedną koncepcję aranżacji naszego kościoła w rzeźbie z drewna lipowego z polichromią – tak jak ta stacja. Już dziś prosimy o opinie i głosy w dyskusji.

7. Zachęcam do lektury czasopism katolickich, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Przypominamy, że dla osób chorych i zalęknionych o swoje bezpieczeństwo uruchomiona jest możliwość modlitwy za pośrednictwem internetowej transmisji Mszy św. z naszych świątyń. Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej możliwości.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach św., będzie można złożyć ofiarę do puszek na „Ad Gentes”. Fundacja ta wspiera polskich misjonarzy Kościoła Katolickiego w realizacji ich misji, a także wspiera działalności charytatywną, społeczną i kulturową na terenach misyjnych w szczególności prowadzonej przez polskich misjonarzy.

9. Jak co roku do końca kwietnia 2021 r. trzeba rozliczyć się z podatków i jak co roku każdy może zadecydować, na jaki cel przekaże 1% swojego podatku. Caritas prosi: przekaż 1% Twojego podatku dla nas, a my wykorzystamy go dla naszych podopiecznych. Działań prowadzimy wiele, więc i potrzebujących wielu, chociażby dla dzieci w świetlicach, seniorów, ubogich, samotnych matek, bezdomnych. Wystarczy w rozliczeniu PIT wpisać KRS 0000198645