2 niedziela zwykła -17.01.2021r.

1. Dziś w niedzielę w całej Polsce po Mszach św., zbierane są ofiary do puszek na Kirche in NOT – „Kościół w Potrzebie”. Bóg zapłać za dary serca dla prześladowanych chrześcijan.

2. W czwartek wspomnienie św. Agnieszki. To również Dzień Babci, a w piątek – Dzień Dziadka. Niech to będzie okazja do wyrażenia wdzięcznej pamięci za otrzymane od nich dobro.

3. Kontynuujemy prace przy pokryciu dachu naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania za materialny wysiłek wkładany w tę inwestycję.. Planujemy również – i o tym jest mowa w biuletynie kolędowym – rozpocząć prace przy aranżacji wnętrza naszego kościoła, rozpoczynając od mozaiki w prezbiterium kościoła. Zapraszamy do dyskusji – opinie można wysyłać na e-maila parafialnego (sloneczne@hotmail.com) lub pisemne na tacę.

4. Dziękujemy wszystkim za noszenie masek zakrywających usta i nos. KOCHAM – DLATEGO NOSZĘ MASKĘ I PRZESTRZEGAM ODLEGŁOŚCI. Według wskazań epidemiologicznych w naszym kościele jednocześnie może się modlić blisko 80 osób.

5. W tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy, a to z racji na panującą sytuację epidemiologiczną. Nie chcemy jako duszpasterze kogokolwiek stawiać w trudnej sytuacji wyboru.
W tym niełatwym czasie nie chcemy naszych parafian zostawiać samych. Już od wielu miesięcy, każdego dnia modlimy się o godz. 20.30 na różańcu o ustanie covidowej pandemii, o zachowanie nas i całej Ojczyzny od nieszczęść. A od 7 stycznia o godz. 18.00 odprawiamy Mszę św. za poszczególne grupy parafian – według ulic. Ta Msza św. jest połączona z nabożeństwem przy Żłóbku zakończonym pasterskim-kolędowym błogosławieństwem. Kto może – serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. Będzie przygotowana woda święcona w dużym pojemników. Gdyby jednak ktoś się obawiał o bezpieczeństwo – proszę przynieść swoją wodę w pojemniku, a podczas nabożeństwa będzie ona poświęcona..

Plan Mszy św. za mieszkańców z błogosławieństwem kolędowym na najbliższy tydzień:
• 18 stycznia – poniedziałek – Jasna 43-53;
• 19 stycznia – wtorek – Jasna 55-99;
• 20 stycznia – środa – Jasna 101-109;
• 21 stycznia – czwartek – Jasna 115-143;
• 22 stycznia – piątek – Lniana, Przelotowa;
• 23 stycznia – sobota – Rydla 7-30;

A w następnym tygodniu zapraszamy:
• 25 stycznia – poniedziałek- Rydla 32-37; 26 stycznia – wtorek – Rydla 43-49; 27 stycznia – środa – Rydla 66-96; 28 stycznia – czwartek – Rydla 98-100, Struga; 29 stycznia – piątek – Turkusowa 2-25; 30 stycznia – sobota – Turkusowa 27-33, Rubinowa

6. W przyszłą w niedzielę 24.01.2021 roku po wszystkich mszach świętych poprosimy o ofiary do puszek w ramach „Dnia solidarności z Chorwacją” na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w tym kraju.

7. Zachęcam do lektury czasopism katolickich, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Na stronie internetowej jest możliwość oglądania transmisji Mszy św. z naszych świątyń. Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej możliwości.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek: śp. śp. Waldemar CICIO, śp. Anna WOJCIECHOWSKA, śp. Romualda KADEJ, śp. Włodzimierz ILNICKI, śp. Radosław POLKOWSKI. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..