2 niedziela zwykła 19.01.2020r.

1. Dziś w niedzielę po Mszach św. zbiórka ofiar na KIRCHE IN NOT – KOŚCIÓŁ W POTRZEBIE.

2. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Dziękujemy za dotychczasowe przyjęcie i ofiary, a także nieraz bardzo cenne uwagi.
Chrześcijanin przyjmujący kolędę daje świadectwo przynależności do Kościoła. Kolędowy zapis daje najbliższemu otoczeniu poznać: oto mieszkanie chrześcijanina-katolika. A co oznacza napis C (+krzyżyk) M (+krzyżyk) B (+krzyżyk) Rok. Św. Augustyn odczytuje w tych literach duszpasterską myśl: Christus mansionem benedicat – Niech Chrystus błogosławi temu mieszkaniu. – Prosimy o pozamykanie zwierząt w innych pomieszczeniach.

3. Kancelaria parafialna podczas kolędy czynna w godz.: 16.00-17.30.

4. We wtorek pamiętajmy o naszych babciach – Dzień Babci, a w środę o dziadkach – przypada Dzień Dziadka.

5. Już dziś – zapraszamy – na zakończenie okresu kolędowego – 2 lutego br. roku o godz. 16.30 do sanktuarium na WIECZÓR KOLĘD – wspólny śpiew pod przewodnictwem naszego Chóru „Echo Fatimy” – szczegóły na plakatach.

6. Informujemy, że kolejna zbiórka makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 24-26 stycznia br. (najbliższy piątek i sobota)

7. Wobec ciągłych zagrożeń pokoju na świecie – w roku beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego i 100. rocznicy Cudu nad Wisłą, wypełniając prośbę Matki Bożej, a także w odpowiedzi na apel Papieża Franciszka i naszego Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi – Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie zaprasza na comiesięczną modlitwę „24 GODZINY ADORACJI i MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ DLA POKOJU”. Najbliższe czuwanie rozpocznie się 26 stycznia br. Mszą Świętą o godz. 18.00.

8. Zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana w intencji śp. Księdza Biskupa Stanisława Stefanka, wieloletniego biskupa pomocniczego naszej Archidiecezji, która odbędzie się we wtorek, 21 stycznia br. o godz. 12.00, w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.

9. Zachęcam do lektury czasopism katolickich Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Proszę o zabranie Informatora Parafialnego z planem kolędy.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Zofię TENDERENDA, śp. Jadwigę RUSTYN. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

11. Zapraszamy wszystkich do udziału w Misterium Kolędowym, które odbędzie się w sobotę, 25 stycznia br. o godz. 20.15, w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie. Wykonawcami będą: Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Baltic Neopolis Orchestra, Zespół Młodych CHAPS, Kapela Siermięgi, CHAPS International (zespół międzynarodowy, złożony ze studentów i wolontariuszy przebywających w Szczecinie) oraz Collegium Maiorum. Wstęp na Misterium Kolędowe jest wolny.”

12. W Święto Ofiarowania Pańskiego, wyznaczone na 2 lutego, w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zaprasza osoby konsekrowane posługujące w naszej Archidiecezji oraz wszystkich wiernych na Uroczystą Mszę Świętą do Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie w sobotę, 1 lutego br., o godz. 12.00. Przewodniczyć jej będzie Ksiądz Biskup Marian Błażej Kruszyłowicz, obchodzący jubileusz 30-lecia przyjęcia sakry biskupiej i 60-lecia święceń kapłańskich. Eucharystię poprzedzi pierwszosobotnie czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 10.30.