21 niedziela zwykła 22.08.2021r.

1. Dekretem księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, ks. Mariusz Dernoga oraz ks. Przemysław Kryszczyński dziś (w niedzielę 22 sierpnia) kończą posługę w naszej parafii. Obu kapłanom bardzo dziękuję, za lata posługi wśród nas. Już jutro powitamy wśród nas ks. Piotra Brotonia oraz ks. Piotra Halucha.

2. Zapraszamy codziennie o 20.30 do naszego Sanktuarium na kapłański różaniec o ustanie pandemii koronawirusa i o pomyślność dla naszej Ojczyzny, połączony z Apelem Maryjnym. Wyjątkowo w niedzielę Apel Maryjny odbywać się będzie podczas wakacji w kościele po Mszy św. o godz. 20.00.

3. Jutro w poniedziałek 23 sierpnia, z naszego Sanktuarium wyrusza Piesza Pielgrzymka ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Msza Święta inaugurująca pielgrzymkę o godz. 7.00. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na portalu społecznościowym: www.facebook.com/mysliborska/. Zapraszamy do udziału w pielgrzymowaniu.

4. W czwartek 26 sierpnia przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.

5. W tym tygodniu odbędzie się kolejna zbiórka makulatury i plastikowych zakrętek jako nasze wsparcie dzieł misyjnych Kościoła katolickiego. Od piątku będą wystawione pojemniki. Za zaangażowanie z góry bardzo dziękujemy.

6. Przypominamy, że mamy bardzo duży problem z gołębiami, które upodobały sobie nasz kościół i okropnie brudzą odchodami wnętrze kościoła. Stąd serdeczna prośba o zamykanie drzwi do kościoła. Dziękujemy za zrozumienie.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

8. Biuro Radia Maryja organizuje wyjazd do Torunia 4.września na dziękczynienie w rodzinie. Koszt 90zł.

9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek: śp. Janusz SZESZKO. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

10. Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się w niedzielę, 29 sierpnia, w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołbaczu. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13.30. Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb oraz prosić o błogosławieństwo dla wszystkich pracujących na roli oraz o urodzaj na polskiej ziemi.

11. Uwaga! Podczas wakacji (lipiec i sierpień) w niedzielę Msze św. o 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00 a po południu o 18.00 i ostatnia o 20.00 – nie mam Mszy o 19.00. W dni powszednie Msza św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. Kancelaria Parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. od 16.00 – 17.30.

12. Uprzejmie informujemy, że w ramach duchowego przygotowania do Beatyfikacji Sługi Bożego, Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, która odbędzie się w niedzielę, 12 września br., nasza Archidiecezja rozpoczyna Diecezjalną Nowennę o liczne i trwałe owoce tej Beatyfikacji. Przez kolejnych dziewięć tygodni w Kobylance będzie trwała modlitwa, z błogosławieństwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, do której wszyscy są zaproszeni.