21 niedziela zwykła – 25.08.2019r.

1. Dziś w niedzielę 25 sierpnia serdecznie witamy w naszej parafii ks. Kryspina Gasiulewicza. Życzymy księdzu Kryspinowi głębokich doświadczeń w spotkaniu z Fatimską Panią ale i z wiernymi korzystającymi z posługi w naszym Sanktuarium.

2. Jutro obchodzimy uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej Królowej Polski.

3. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za Ojczyznę. Jak co miesiąc w poniedziałek – 26 sierpnia po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Jerycho Różańcowe. Zakończymy 27 sierpnia po Mszy św. Zapisy na poszczególne godziny modlitwy – w naszym kiosku.

4. W niedzielę 29 września planujemy Festyn Parafialny z loterią fantową. Uprzejmie prosimy o dary rzeczowe na ten festyn.

5. Bog zapłać za ofiary składane na remont dachy naszego kościoła, do potrzebnej nam na remont kwoty brakuje jeszcze 184 930 zł (sto osiemdziesiąt cztery tysiące dziewięćset trzydzieści zł.).

6. Uwaga w miesiącu sierpniu Msze św.: w dni powszednie o 7.00; 12;00 i o 18.00 (nie mam Mszy o 8.30); w niedziele o 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 18.00 i ostatnia o 20.00 (nie mam Mszy o 19.00). Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. od 16.00 do 17.30. Codziennie o 21.00 zapraszamy na Apel Maryjny. Uwaga od pierwszego września – czyli od przyszłej niedzieli, powracamy do zwykłego programu Mszy św. w dni powszednie powróci Msza św. o godz. 8.30 a w niedzielę o 19.00.

7. Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w sobotę, 31 sierpnia 2019, w parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie, połączone z odpustem parafialnym. Godz. 10.30 – Prezentacja wieńców dożynkowych. Godz. 12.00 – Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony. Godz. 14.00 – Część artystyczna i wspólna biesiada

8. Uprzejmie informujemy, że w sobotę, 14 września br., w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, jest planowana modlitwa pt.: „Szczecin u stóp Krzyża”, w duchowej jedności z inicjatywą: „Polska pod Krzyżem”. Wprowadzeniem duchowym wiernych w naszej Archidiecezji w tą inicjatywę będzie Nowenna do Krzyża przeprowadzona we wszystkich parafiach, pogłębiona 13 września poprzez dodatkowe modlitwy ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Ponadto w dniu 13 września zachęcamy wszystkich do postu w intencji duchowej ochrony rodzin w naszej Ojczyźnie, a 14 września prosimy wszystkich o uczczenie Krzyża Świętego poprzez Jego adorację przed ołtarzem eucharystycznym w kościołach, w intencji zachowania wiary i przebłagania za grzechy. Również w ramach tej inicjatywy, 14 września w godzinach popołudniowych, jest planowane nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Szczecina, które zakończy się przy Figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Zwieńczeniem modlitw przebłagalnych w tym dniu będą Msze Święte o godz. 21.00 we wszystkich kościołach parafialnych ku czci Matki Bożej Bolesnej, w intencji o wiarę, przebłaganie, nawrócenie i odwagę do dawania świadectwa. Prosimy Księży o powiadomienie wiernych o inicjatywie, z zaproszeniem do udziału w tych modlitwach

9. Rodzice chorego na nowotwór krwi (chłoniak burkita) Mateusza – zwracają się z prośbą do parafian i ludzi o wielkim sercu o wsparcie duchowe i w miarę możliwości finansowe do walki z tą podstępną chorobą. Obecnie Mateusz przebywa w szpitalu w Warszawie i po powrocie będzie konieczne dalsze leczenie i kosztowna rehabilitacja która przewyższa ich możliwości finansowe. Mateusz jest uczniem SP37. Rodzice Małgorzata i Bartosz oraz brat Dawidek. Z całego serca Bóg Zapłać. Szczegóły na plakacie.

10. Uprzejmie informujemy, że kolejna zbiórka makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 30-31 sierpnia br