24 Niedziela zwykła 12.09.2021r.

1. Dziś uroczystość Beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej pod przewodnictwem Kard. Marcello Semeraro w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie. Zachęcamy do duchowej łączności z tym wydarzeniem za pośrednictwem transmisji telewizyjnej. W przyszłą niedzielę 19 września o godz. 11.30 Msza św. dziękczynna za ten wielki Dar dla Kościoła.

2. Jutro w poniedziałek 13 września przypada Dzień Fatimski. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. z procesją o godz. 19.00. Naszym modlitwom przewodniczyć będzie ks. Jerzy Senderek – proboszcz ze Zdrojów.

3. Dziś w naszej diecezji zbieramy po Mszy św. ofiary do puszek na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Za te ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

4. We wtorek 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w sobotę 18 września przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.

5. Zapraszamy codzienne o 20.30 do naszego Sanktuarium na kapłański różaniec o ustanie epidemii i o pomyślność dla naszej Ojczyzny, a po różańcu Apel Maryjny o godz. 21.00.

6. Uprzejmie przypominamy, że wjazd na parking przykościelny w dni powszednie, jest możliwy pół godziny przed Mszą św., a także na czas otwarcia Kancelarii – zawsze od ul. Łubinowej – koło Domu Pielgrzyma.

7. Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii w bieżącym roku szkolnym odbędzie się 8 i 15 maja 2022r. Spotkanie z rodzicami i zapisy dzieci, które zamierzają przystąpić do tego sakramentu, odbędą się w przyszłą niedzielę (19 września) po Mszy św. o godz. 13:00.

8. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na Jasna Górę w dniach 24-25 września. Koszt 200 zł. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń lub u p. Krystiana Zakrzewskiego – (tel. 602-351-628).

9. Szukamy osoby, która mogła by się zaopiekować zielenią wokół naszych świątyń, ale tez osoby do opieki nad zakrystią.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium. Taca z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca w całości jest przeznaczona na spłatę zadłużenia za remont dachu. Pozostało nam 202 960 zł. długu.

11. Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia oraz Drogim Gościom i Parafianom – życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień.