25 niedziela zwykła – 20.09.2020r.

1. Dziś w naszej diecezji zbieramy po Mszy św. ofiary do puszek Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu. Za te ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

2. Zapraszamy codzienne o 20.30 do naszego Sanktuarium na kapłański różaniec o ustanie epidemii i o pomyślność dla naszej Ojczyzny, a po różańcu Apel Maryjny o godz. 21.00.

3. W tym tygodniu w piątek i sobotę, zbiórka makulatury i plastikowych zakrętek na misje – Budujemy studnie w Sudanie Południowym.

4. Zapraszamy na XI Triduum ku czci Świętych Aniołów w naszym Sanktuarium, w dniach 25, 26, 27 września br.

5. Jak już informowaliśmy, wprawdzie mamy jeszcze do spłacenia 47 tyś. zł., za remont dachu kościoła, ale na prośbę wielu starszych osób w tym tygodniu rozpoczniemy budowę nowego chodnika do bocznych wejść w naszym kościele. Przepraszając za utrudnienia – uprzejmie i pokornie prosimy o ofiary na ten cel – koszt chodnika to ponad 30 tyś zł. Rozpoczęcie prac trochę się przesunęło, ale mamy nadzieję, że już w poniedziałek prace się rozpoczną.

6. Jest już Księga Intencji na 2021 rok – zapraszamy do Kancelarii Parafialnej.

7. Uprzejmie przypominamy, że wjazd na parking przykościelny w dni powszednie, jest możliwy pół godziny przed Mszą św. i Apelem Maryjnym, a także na czas otwarcia Kancelarii – zawsze od ul. Łubinowej – koło Domu Pielgrzyma.

8. Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia oraz Drogim Gościom i Parafianom – życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień.

9. W kościele i w kaplicy Maryjnej znajdują się automatyczne urządzenia do dezynfekcji rąk – prosimy o korzystanie z nich. Mamy też automatyczne kropielnice na wodę święconą. Nie trzeba niczego dotykać – wystarczy podstawić dłoń a kilka kropli święconej wody spłynie na rękę. Natomiast jeśli ktoś potrzebuje nabrać wody święconej do domu, prosimy nie używać w tym celu kropielnic, tylko zgłosić się do zakrystii. Przypominamy również o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas przebywania w świątyni.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – Wandę Kozłowską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

11. Wspólnota Sióstr Uczennic Krzyża zaprasza na spotkania z cyklu “Na drogach kobiecości” – “ Zapraszamy na spotkania dla kobiet, wiek do 30 roku życia. Szczegóły na plakacie.

12. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie zaprasza na spotkanie otwarte w sprawie Pieczy Zastępczej. Spotkanie odbędzie się w auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124, w czwartek, dnia 24 września 2020 r. o godz. 17.00. Spotkanie jest organizowane dla wszystkich zainteresowanych kwestią pomocy dzieciom oraz chcącym zaczerpnąć informacji dotyczącej Pieczy Zastępczej.