26 niedziela zwykła 26.09.2021r.

1. Zapraszamy na XII Triduum ku czci świętych aniołów, w dniach 24, 25, 26 września 2021 r. w naszym kościele. Nauki podczas Mszy św. wieczornych wygłosi ks. Jacek Skowroński.

2. Dziś w niedzielę dla celów statystycznych, przeprowadzamy liczenie wiernych obecnych na Mszy św., oraz przystępujących do Komunii św.

3. Zapraszamy codzienne o 20.30 do naszego Sanktuarium na kapłański różaniec o ustanie epidemii i o pomyślność dla naszej Ojczyzny, a po różańcu Apel Maryjny o godz. 21.00.

4. W środę przypada święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Jest to dzień Imienin Ks. Michała, któremu składamy jak najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi w posłudze kapłańskiej.

5. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca.
• czwartek przed pierwszym piątkiem – zapraszamy na Mszę św. ku czci Jezusa Chrystusa Jedynego i wiecznego Kapłana w tym dniu szczególnie modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
• W I piątek zapraszamy do oddania czci Najśw. Sercu Pana Jezusa poprzez spowiedź i nabożeństwo. Rano kapłani odwiedzą Chorych.
• W I sobotę zapraszamy do wypełnienia prośby Pani Fatimskiej, przystępując do spowiedzi, komunii, odmówienia różańca i rozważania tajemnic różańcowych w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i całego świata. O 11.00 – I cz. Różańca i 15 min. czuwanie z Maryją. O 12.00 Msza św. a po niej II cz. Różańca. O 17.30 – III cz. Różańca; Godz. 18.00 – Msza św. z formularza niedzielnego; 19.00 – Różaniec – tajemnice chwalebne; 20.00 – Msza św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy całego świata; o 21.00 – Apel Maryjny.

6. W najbliższy piątek 1 października rozpoczynamy Miesiąc Różańca Świętego. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca codziennie o godz. 17.30.

7. Dziękujemy za makulaturę i plastikowe nakrętki na dzieła misyjne kościoła.

8. Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii w bieżącym roku szkolnym odbędzie się 8 i 15 maja 2022r. Spotkanie z rodzicami i zapisy dzieci, które zamierzają przystąpić do tego sakramentu, odbędą się dziś w niedzielę (19 września) po Mszy św. o godz. 13:00.

9. Uprzejmie informujemy, że w trwającym Roku Świętego Józefa, w dniach od 3 do 7 października br., w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, odbędą się Narodowe Rekolekcje zakończone Aktem Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi. Hasłem tych rekolekcji będą słowa: Ojcowskiemu Sercu zawierzamy. Nauki rekolekcyjne będą transmitowane przez Radio Rodzina, Dom Józefa oraz Radio Maryja i TV Trwam. Program rekolekcji jest na stronie internetowej Diecezji Kaliskiej oraz Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Akt Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi należy odmówimy w naszym kościele podczas liturgii wieczornej w czwartek, 7 października br.

10. Szukamy osoby, która mogła by się zaopiekować zielenią wokół naszych świątyń, ale też osoby do sprzątania.

11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium. Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia oraz Drogim Gościom i Parafianom – życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień.

12. W tym roku przypada trzecia rocznica Koronacji łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Zapraszamy na Mszę Świętą w sobotę, 9 października br., o godz. 12.00 podczas której zostaną wprowadzone relikwie Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.