26 niedziela zwykła 27.09.2020r.

1. Zapraszamy w poniedziałek 28 września o godz. 15.00 na Koronkę na ulicach miast. Szczegóły na plakacie.

2. We wtorek Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Dzień Imienin ks. Michała, któremu życzymy Bożych łask i opieki Fatimskiej Pani.

3. W najbliższą środę Ks. Bp. Błażej Kruszyłowicz udzieli sakramentu bierzmowania grupie naszej młodzież.

4. W czwartek rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca – codziennie o godz. 17.30.

5. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca.
• I czwartek miesiąca – zapraszamy na Mszę św. ku czci Jezusa Chrystusa Jedynego i wiecznego Kapłana w tym dniu szczególnie modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
• W I piątek zapraszamy do oddania czci Najśw. Sercu Pana Jezusa poprzez spowiedź i nabożeństwo.
• W I sobotę zapraszamy do wypełnienia prośby Pani Fatimskiej, przystępując do spowiedzi, komunii, odmówienia różańca i rozważania tajemnic różańcowych w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i całego świata. O 11.00 – I cz. Różańca i 15 min. czuwanie z Maryją. O 12.00 Msza św. a po niej II cz. Różańca. O 17.30 – III cz. Różańca; Godz. 18.00 – Msza św. z formularza niedzielnego; 19.00 – Różaniec – tajemnice chwalebne; 20.00 – Msza św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy całego świata; o 21.00 – Apel Maryjny.

6. W przyszłą niedzielę w naszej diecezji zbierać będziemy po Mszy św. ofiary do puszek na utrzymanie Stolicy Apostolskiej tzw. ŚWIĘTOPIETRZE. Za te ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

7. Zapraszamy codzienne o 20.30 do naszego Sanktuarium na kapłański różaniec o ustanie epidemii i o pomyślność dla naszej Ojczyzny, a po różańcu Apel Maryjny o godz. 21.00.

8. Bóg zapłać za włączenie się w zbiórka makulatury i plastikowych zakrętek na misje – Budujemy studnie w Sudanie Południowym.

9. Rozpoczęliśmy budowę nowych chodników mimo, że mamy jeszcze do spłacenia 47 tyś. zł., za remont dachu kościoła. Przepraszając za utrudnienia – uprzejmie i pokornie prosimy o ofiary na ten cel – koszt chodnika to ponad 30 tyś zł.

10. Jest już Księga Intencji na 2021 rok – zapraszamy do Kancelarii Parafialnej.

11. Uprzejmie przypominamy, że wjazd na parking przykościelny w dni powszednie, jest możliwy pół godziny przed Mszą św. i Apelem Maryjnym, a także na czas otwarcia Kancelarii – zawsze od ul. Łubinowej – koło Domu Pielgrzyma.

12. W kościele i w kaplicy Maryjnej znajdują się automatyczne urządzenia do dezynfekcji rąk – prosimy o korzystanie z nich. Mamy też automatyczne kropielnice na wodę święconą. Nie trzeba niczego dotykać – wystarczy podstawić dłoń a kilka kropli święconej wody spłynie na rękę. Natomiast jeśli ktoś potrzebuje nabrać wody święconej do domu, prosimy nie używać w tym celu kropielnic, tylko zgłosić się do zakrystii. Przypominamy również o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas przebywania w świątyni.

13. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – Lecha Jana Rybaka i Jarosława Sturmę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

14. Wspólnota Sióstr Uczennic Krzyża zaprasza na spotkania z cyklu “Na drogach kobiecości” – “ Zapraszamy na spotkania dla kobiet, wiek do 30 roku życia. Szczegóły na plakacie.