26 niedziela zwykła – 28.09.2019r.

1. Codziennie zapraszamy na Apel Maryjny o godz. 21.00.

2. Dziś, w niedzielę 29 września od godz 14.00, Festyn Parafialny z licznymi atrakcjami, dla dorosłych i dla dzieci: loteria fantowa „los na dach 2019” z atrakcyjnymi nagrodami: min. rower oraz dwa dyski 2Tb. Losy na loterię Fantową można dziś nabywać po każdej Mszy św. Odbiór wygranych po godz. 14.00.
• 14.00 – Występy, konkursy, zabawy na scenie.
• 15.20 – Polskie pieśni patriotyczne – wspólne śpiewanie
• 16.00 – Występy, konkursy, zabawy na scenie
• 16.40 – Arek Mażewski – recital „Muzyczny Koktajl Polskiej Piosenki”
• 17.40 – Losowanie nagród głównych loterii fantowej
• W związku z festynem – uprzejmie prosimy o upieczenie ciasta przynoszenie jeszcze dziś w niedzielę rano. Dochód z festynu przeznaczony jest na remont dachu naszego kościoła.

3. Jak Państwo zauważyliście prace remontowe na dachu naszego kościoła trwają. Prosimy o modlitwy w intencji pomyślnego zakończenia tych prac. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium, do potrzebnej nam na remont kwoty brakuje jeszcze 176 630 zł (sto siedemdziesiąt sześć tysięcy sześćset trzydzieści zł.).

4. W tym tygodniu we wtorek, rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca – codziennie o godz. 17.30

  • We wtorek o godz. 18.15 spotkanie Chóru „Echo Fatimy”

5. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca.
• I czwartek miesiąca – zapraszamy na Mszę św. ku czci Jezusa Chrystusa Jedynego i wiecznego Kapłana w tym dniu szczególnie modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
• W I piątek zapraszamy do oddania czci Najśw. Sercu Pana Jezusa poprzez spowiedź i nabożeństwo. Rano kapłani odwiedzą Chorych.
• W I sobotę zapraszamy do wypełnienia prośby Pani Fatimskiej, przystępując do spowiedzi, komunii, odmówienia różańca i rozważania tajemnic różańcowych w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i całego świata. O 11.00 – I cz. Różańca i 15 min. czuwanie z Maryją. O 12.00 Msza św. a po niej II cz. Różańca. O 17.30 – III cz. Różańca; Godz. 18.00 – Msza św. z formularza niedzielnego; 19.00 – Różaniec – tajemnice chwalebne; 20.00 – Msza św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy całego świata; o 21.00 – Apel Maryjny.

6. Ks. Michał zaprasza wszystkie dzieci, które śpiewały i chcą śpiewać w scholi dziecięcej, na próby w soboty o godz. 10:00 na plebanii. Schola młodzieżowa zaprasza wszystkich chętnych, do wspólnego śpiewania na niedzielnej Mszy Świętej o godz. 10.00. Więcej informacji i zapisy u ks. Michała. Ks. Michał obchodzi dziś imieniny – składamy mu najserdeczniejsze życzenia – radości i mocy Bożej w posłudze kapłańskiej.

7. Chłopców, którzy chcieli by należeć do grupy ministrantów i służyć przy ołtarzu – serdecznie zapraszamy. Zapisy u księdza Kryspina w zakrystii.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy w miejsce wiecznego spoczynku – śp. Anitę WAWRZYNIAK. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

9. Rekolekcje “Winnica Racheli” (rekolekcje dla osób po doświadczeniu aborcji) odbędą się 25-27.10. 2019 r. Wszelkie informacje i zgłoszenia – Alina Połońska 502 608 402. (winnicaracheli.szczecin@gmail.com). Facebook: Winnica Racheli Zachodniopomorskie.

10. Rodzice chorego na nowotwór krwi (chłoniak burkita) Mateusza – zwracają się z prośbą do parafian i ludzi o wielkim sercu o wsparcie duchowe i w miarę możliwości finansowe do walki z tą podstępną chorobą. Obecnie Mateusz przebywa w szpitalu w Warszawie i po powrocie będzie konieczne dalsze leczenie i kosztowna rehabilitacja która przewyższa ich możliwości finansowe. Mateusz jest uczniem SP37. Rodzice Małgorzata i Bartosz oraz brat Dawidek. Z całego serca Bóg Zapłać. Szczegóły na plakacie.

11. W bieżącym roku będziemy przeżywać pierwszą rocznicę Koronacji łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski, która odbyła się 13 października 2018 r. w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Koronacja ta była naszym Wotum na 100. rocznicę odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny. Obchody rocznicy tej uroczystości, podczas której Matce Bożej zostanie ofiarowana złota róża, odbędą się w sobotę, 12 października br. o godz. 11.00 w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. Szczegółowe informacje dotyczące uroczystości i renowacji Misji świętych znajdują się w gablocie parafialnej.

12. Zapraszamy wykładowców, pracowników wyższych uczelni, duszpasterzy akademickich i duszpasterzy wyższych uczelni oraz wszystkich studiujących w Szczecinie na uroczystą Mszę Świętą inaugurującą nowy rok akademicki. Zostanie ona odprawiona w niedzielę, 13 października br., o godz. 20.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.