27 niedziela zwykła 3.10.2021r.

1. Zapraszamy codzienne o 20.30 do naszego Sanktuarium na kapłański różaniec o ustanie epidemii i o pomyślność dla naszej Ojczyzny, a po różańcu Apel Maryjny o godz. 21.00.

2. Październik jest Miesiącem Różańca Świętego. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca codziennie o godz. 17.30.

3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Papieski – będzie to okazja do modlitwy ale i złożenia ofiar do puszek na żywy Pomnik Jana Pawła II , jakim są stypendia dla uzdolnionej acz biednej młodzieży.

4. Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii w bieżącym roku szkolnym odbędzie się 8 i 15 maja 2022r. Spotkanie z rodzicami i zapisy dzieci, które zamierzają przystąpić do tego sakramentu, odbędą się dziś w niedzielę (3 października) po Mszy św. o godz. 13:00.

5. Uprzejmie informujemy, że w trwającym Roku Świętego Józefa, w dniach od 3 do 7 października br., w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, odbędą się Narodowe Rekolekcje zakończone Aktem Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi. Hasłem tych rekolekcji będą słowa: Ojcowskiemu Sercu zawierzamy. Nauki rekolekcyjne będą transmitowane przez Radio Rodzina, Dom Józefa oraz Radio Maryja i TV Trwam. Program rekolekcji jest na stronie internetowej Diecezji Kaliskiej oraz Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Akt Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi należy odmówimy w naszym kościele podczas liturgii wieczornej w czwartek, 7 października br.

6. Szukamy osoby, która mogła by się zaopiekować zielenią wokół naszych świątyń, ale też osoby do sprzątania.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium. Taca z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca w całości jest przeznaczona na spłatę długu za remont dachu – pozostało jeszcze do spłacenia 196 150 zł. Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia oraz Drogim Gościom i Parafianom – życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień.

8. Parafia Archikatedralna pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie zaprasza wszystkie osoby stanu wolnego na rekolekcje dla Singli „Wybieram Miłość” prowadzone przez o. Adama Szustaka. Odbędą się one w dniach 6-7 października br.

9. W tym roku przypada trzecia rocznica Koronacji łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Zapraszamy na Mszę Świętą w sobotę, 9 października br., o godz. 12.00 podczas której zostaną wprowadzone relikwie Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.