27 niedziela zwykła-4.10.2020r.

1. Dziś w niedzielę w naszej diecezji zbierać będziemy po Mszy św. ofiary do puszek na utrzymanie Stolicy Apostolskiej tzw. ŚWIĘTOPIETRZE. Za te ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

2. Zapraszamy w dniu 7 października o godz. 15.00 na Różaniec do Granic. Jak co roku nasze miejsce związane jest z Gryfinem, ale ze względu na szerzące się zagrożenie epidemiologiczne zachęcamy do modlitwy różańcowej w tym czasie w naszych domach lub naszym Sanktuarium.

3. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca – codziennie o godz. 17.30.

4. Jak słyszeliśmy w Liście Pasterskim – w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Papieski – po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na Żywy Pomnik Jana Pawła II – jakim są stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

5. Zapraszamy codzienne o 20.30 do naszego Sanktuarium na kapłański różaniec o ustanie epidemii i o pomyślność dla naszej Ojczyzny, a po różańcu Apel Maryjny o godz. 21.00.

6. Trwają prace przy budowie nowych chodników. Przepraszając za utrudnienia – uprzejmie i pokornie prosimy o ofiary na ten cel. Taca z przyszłej drugiej niedzieli w całości przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

7. W obronie niepodległości Ojczyzny Polacy wielokrotnie przelewali krew. Dziś także potrzeba krwi! Regionalne Centra Krwiodawstwa alarmują: BRAKUJE KRWI. Włączamy się w ten apel i zachęcamy do honorowego oddania krwi. W niedzielę, 18 października br., o godz. 10.00 przed Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie stanie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. Zapraszamy osoby zdrowe w wieku od 18 do 65 roku.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Reginę Stekiel i Stanisława(on) Jacewicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

9. Uprzejmie przypominamy, że wjazd na parking przykościelny w dni powszednie, jest możliwy pół Łubinowej – koło Domu Pielgrzyma.

10. W kościele i w kaplicy Maryjnej znajdują się automatyczne urządzenia do dezynfekcji rąk – prosimy o korzystanie z nich. Mamy też automatyczne kropielnice na wodę święconą. Nie trzeba niczego dotykać – wystarczy podstawić dłoń a kilka kropli święconej wody spłynie na rękę. Natomiast jeśli ktoś potrzebuje nabrać wody święconej do domu, prosimy nie używać w tym celu kropielnic, tylko zgłosić się do zakrystii. Przypominamy również o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas przebywania w świątyni.

11. Wspólnota Sióstr Uczennic Krzyża zaprasza na spotkania z cyklu “Na drogach kobiecości” – “ Zapraszamy na spotkania dla kobiet, wiek do 30 roku życia. Szczegóły na plakacie.