27 niedziela zwykła – 6.10.2019

Jest już nowa Księga Intencji na 2020 r. – zainteresowanych zamawianiem Intencji na konkretną datę – zapraszamy.

1. Codziennie zapraszamy na Apel Maryjny o godz. 21.00.

2. Mimo zmiennej pogody w minioną niedzielę odbył się Festyn Parafialny. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy zorganizowaniu tego wydarzenia. Bardzo dziękuję Samorządowej Radzie Osiedla Słoneczne, Rada Osiedla Spółdzielczego „Słoneczne”, Neptun Developer, Index Nieruchomości, Kino Helios, KFC, Panu Markowi Chabiorowi – radnemu miasta Szczecin, Młodzieży, Kościołowi Domowemu, Odnowie w Duchu Świętym, Wszystkim którzy ofiarowali swoje wypieki (ciasto) na festyn i Paniom, które to ciasto sprzedawały. Dziękuję wystawcom, w końcu bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu. Dzięki sponsorom, loterii i Waszym ofiarom, udało nam się uzbierać na dach 6968 zł.

3. Prace remontowe na dachu naszego kościoła trwają. Prosimy o modlitwy w intencji pomyślnego zakończenia tych prac. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium, do potrzebnej nam na remont kwoty brakuje jeszcze 166 107‬ zł (sto sześćdziesiąt sześć tysięcy sto siedem zł.). Taca z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca w całości jest przeznaczona na remont dachu naszego kościoła.

4. Październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca – codziennie o godz. 17.30.

5. We wtorki o godz. 18.00 próba Chóru „Echo Fatimy” – zapraszamy nowych członków.

6. Składam serdeczne podziękowania p. Józefowi Kowalczykowi, który przez wiele lat pomagał przy naszym Sanktuarium, pielęgnując zieleń, odśnieżając teren wokół naszych świątyń. Teraz ze względu na stan zdrowia musiał zrezygnować. Panu Józefowi dziękując za okazane serce, życzymy Bożej mocy w pokonywaniu trudności, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Szukam następców w tej posłudze.

7. W przyszłą niedzielę przypada 13 października Dzień Fatimski – zakończenie objawień Matki Bożej w Fatimie. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. i procesję ulicami naszego osiedla o godz. 19.00. Naszym modlitwom przewodniczyć będzie JE ks. Bp. Henryk Wejman.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy w miejsce wiecznego spoczynku – śp. Weronikę POTRUBACZ, śp. Janinę MAREK, śp. Renatę KUSTRA. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

9. ARCHIDIECEZJALNE SPOTKANIE FORMACYJNE Zelatorów Żywego Różańca Szczecin, Salesianum, 26 października 2019 roku od godz. 10.00.

10. Zapraszamy do udziału w obchodach pierwszej rocznicy Koronacji łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski, która odbyła się 13 października 2018 r. w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Obchody rocznicy tej uroczystości, podczas której Matce Bożej zostanie ofiarowana złota róża, odbędą się w sobotę, 12 października br. o godz. 11.00 w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie

11. Rekolekcje “Winnica Racheli” (rekolekcje dla osób po doświadczeniu aborcji) odbędą się 25-27.10. 2019 r. Wszelkie informacje i zgłoszenia – Alina Połońska 502 608 402. (winnicaracheli.szczecin@gmail.com). Facebook: Winnica Racheli Zachodniopomorskie.

12. Rodzice chorego na nowotwór krwi (chłoniak burkita) Mateusza – zwracają się z prośbą do parafian i ludzi o wielkim sercu o wsparcie duchowe i w miarę możliwości finansowe do walki z tą podstępną chorobą. Obecnie Mateusz przebywa w szpitalu w Warszawie i po powrocie będzie konieczne dalsze leczenie i kosztowna rehabilitacja która przewyższa ich możliwości finansowe. Mateusz jest uczniem SP37. Rodzice Małgorzata i Bartosz oraz brat Dawidek. Z całego serca Bóg Zapłać. Szczegóły na plakacie.

13. Komunikat księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi ws. beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego

14. Słowo Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przed wyborami parlamentarnymi.

15. List KEP zapowiadający Dzień Papieski