28 niedziela zwykła – 13.10.2019r.

1. Dziś w niedzielę przypada 13 października Dzień Fatimski – zakończenie objawień Matki Bożej w Fatimie. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. i procesję ulicami naszego osiedla o godz. 19.00. Naszym modlitwom przewodniczyć będzie JE ks. Bp. Henryk Wejman.

2. Dziś przeżywamy XIX Dzień Papieski. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na żywy Pomnik dla Jana Pawła II – jakim są stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży.

3. Październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca – codziennie o godz. 17.30.

4. Prace remontowe na dachu naszego kościoła trwają. Prosimy o modlitwy w intencji pomyślnego zakończenia tych prac. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium, do potrzebnej nam na remont kwoty brakuje jeszcze 166 107‬ zł (sto sześćdziesiąt sześć tysięcy sto siedem zł.). Taca z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca w całości przeznaczona jest na dach kościoła.

5. We wtorki o godz. 18.00 próba Chóru „Echo Fatimy” – zapraszamy nowych członków.

6. Biuro Radia Maryja zaprasza w czwartek 17.października na Mszę św. o godz. 18-tej. Po Mszy zapraszamy sympatyków na spotkanie.

7. W dziesiątą rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego, pierwszego Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego zapraszamy na Msze Święte, które zostaną odprawione w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie w dniu rocznicy, 16 października, o godz. 18.00 oraz w niedzielę, 20 października, o godz. 12.00 z udziałem delegacji Bractwa Kurkowego ze Skoków – rodzinnej miejscowości śp. Księdza Arcybiskupa.

8. Zapraszamy młodzież wraz z Księżmi duszpasterzami, katechetami i opiekunami grup do udziału w nocnym czuwaniu modlitewnym, które odbędzie się z 18 na 19 października w godz. od 21.00 do 4.00 w parafii pw. św. Ottona w Szczecinie.

9. ARCHIDIECEZJALNE SPOTKANIE FORMACYJNE Zelatorów Żywego Różańca Szczecin, Salesianum, 26 października 2019 roku od godz. 10.00.

10. Rekolekcje “Winnica Racheli” (rekolekcje dla osób po doświadczeniu aborcji) odbędą się 25-27.10. 2019 r. Wszelkie informacje i zgłoszenia – Alina Połońska 502 608 402. (winnicaracheli.szczecin@gmail.com). Facebook: Winnica Racheli Zachodniopomorskie.

11. Rodzice chorego na nowotwór krwi (chłoniak burkita) Mateusza – zwracają się z prośbą do parafian i ludzi o wielkim sercu o wsparcie duchowe i w miarę możliwości finansowe do walki z tą podstępną chorobą. Obecnie Mateusz przebywa w szpitalu w Warszawie i po powrocie będzie konieczne dalsze leczenie i kosztowna rehabilitacja która przewyższa ich możliwości finansowe. Mateusz jest uczniem SP37. Rodzice Małgorzata i Bartosz oraz brat Dawidek. Z całego serca Bóg Zapłać. Szczegóły na plakacie.