29 niedziela zwykła 18.10.2020r.

1. Dziś w niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, goszcząc wśród nas Trio artystów z Białorusi, którzy po Mszy św. będą rozprowadzali nagrania swoich śpiewów. A w przyszłą niedzielę będzie okazja do modlitwy i rozważania o misjach z ust naszego misjonarza o. Darka Śmiałka, oraz złożyć swoją ofiarę na misje.

2. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca – codziennie o godz. 17.30.

3. Zapraszamy codzienne o 20.30 do naszego Sanktuarium na kapłański różaniec o ustanie epidemii i o pomyślność dla naszej Ojczyzny, a po różańcu Apel Maryjny o godz. 21.00.

4. Kończymy już prace przy budowie nowych chodników. Przepraszając za utrudnienia – uprzejmie i pokornie prosimy o ofiary na ten cel.

5. W związku z szerzącą się pandemią Korona wirusa bardzo dziękujemy za noszenie maseczek zakrywających usta i nas i zachowywanie dystansu 1,5 metra – jest to po prostu najlepszy sposób na okazanie naszym bliźnim naszej miłości. KOCHAM – DLATEGO NOSZĘ MASKĘ I PRZESTRZEGAM ODLEGŁOŚCI.

6. W obronie niepodległości Ojczyzny Polacy wielokrotnie przelewali krew. Dziś także potrzeba krwi! Regionalne Centra Krwiodawstwa alarmują: BRAKUJE KRWI. Włączamy się w ten apel i zachęcamy do honorowego oddania krwi. W niedzielę, 18 października br., o godz. 10.00 przed Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie stanie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. Zapraszamy osoby zdrowe w wieku od 18 do 65 roku.

7. Powstała nowa inicjatywa modlitewna pt. „Różaniec do Granic Nieba”, która odbędzie się w Polsce i poza jej granicami w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych w dniach od 1 do 8 listopada br. Program tej inicjatywy, jest zamieszczony na stronie internetowej: www.rozaniecdogranic.pl.

8. Ostatnio mamy problem z transmisją internetowa na YouTube. Najprawdopodobniej ograniczono nam transmisję na żywo, gdyż zmienił się regulamin i potrzeba 1000 subskrybentów do tego by ta transmisja mogła trwać non stop nażywo, a nam brakuje około 150. Uprzejmie apelujemy o dokonywanie subskrypcji naszego kanału na YouTube. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy jednoczą się z nami na modlitwie również drogą elektroniczną, czy to przez Internet czy za pośrednictwem Radia Plus.

9. Otrzymaliśmy informację, że w dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, 22 października, Trybunał Konstytucyjny zbada niezgodność tzw. przesłanki eugenicznej z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zorganizowało dziewięciodniową Nowennę za przyczyną św. Jana Pawła II w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Modlitwa rozpocznie się 13 października br. i zakończy 21 października br. Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, po zapoznaniu się z materiałami (które przesyłamy w załączeniu) błogosławi wszystkim, którzy włączą się w tę Nowennę wykorzystując opracowanie nadesłane przez Stowarzyszenie lub inną wybraną formę modlitwy.

10. Zapraszamy delegacje parafialne do udziału w Procesji ze świętymi z relikwiami świętych i błogosławionych w sobotę, 31 października. Procesja wyruszy o godz. 19.00 z Jasnych Błoni, od figury św. Jana Pawła II i będzie zmierzać do Katedry. Ok. godz. 20.00, po zakończeniu procesji, zostanie odprawiona w Katedrze Msza Święta z Uroczystości Wszystkich Świętych.

11. Uprzejmie przypominamy, że wjazd na parking przykościelny w dni powszednie, jest możliwy pół Łubinowej – koło Domu Pielgrzyma.

12. W kościele i w kaplicy Maryjnej znajdują się automatyczne urządzenia do dezynfekcji rąk – prosimy o korzystanie z nich. Mamy też automatyczne kropielnice na wodę święconą. Nie trzeba niczego dotykać – wystarczy podstawić dłoń a kilka kropli święconej wody spłynie na rękę. Natomiast jeśli ktoś potrzebuje nabrać wody święconej do domu, prosimy nie używać w tym celu kropielnic, tylko zgłosić się do zakrystii. Przypominamy również o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas przebywania w świątyni.

13. Wspólnota Sióstr Uczennic Krzyża zaprasza na spotkania z cyklu “Na drogach kobiecości” – “ Zapraszamy na spotkania dla kobiet, wiek do 30 roku życia. Szczegóły na plakacie.