3 Adwentu – 17.12.2023

1. Rozpoczynamy dziś REKOLEKCJE ADWENTOWE „CZY JESTEŚ GOTOWY NA PRZYJŚCIE JEZUSA?”, potrwają one do wtorku 19 grudnia włącznie. Rekolekcje poprowadzi ks. Dominik Chmielewski. Nauki na wszystkich Mszach św. Zachęcamy do adwentowej spowiedzi.
• Przypominam, że chorzy mogą uczestniczyć w rekolekcjach także za pośrednictwem transmisji internetowej.

2. W dni powszednie adwentu (bez niedzieli) jest odprawiana Msza św. o Najświętszej Marii Pannie zwana roratami – zapraszamy o godz. 6.30. Msza adwentowa dla dzieci jest odprawiana od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

3. Poświęcone w pierwszą niedzielę opłatki, którymi będziemy się łamać składając sobie życzenia przy wigilijnym stole – można nabywać bezpośrednio w kościele. Chodzi o to by od ołtarza w kościele zanieść poświęcony opłatek na ołtarz w domu – jakim się staje wigilijny stół. Nikogo nie upoważniliśmy do rozprowadzania Opłatków po naszej parafii. Ofiary składane przy okazji rozprowadzania opłatków przeznaczone są spłatę długu zaciągniętego na ogrzewanie kościoła. Ofiary prosimy składać do skarbony stojącej przy stoliku z opłatkami.

4. Fundacja Małych Stópek organizuje świąteczną akcję Paczuszka dla maluszka. Zachęcamy do zabrania specjalnej bombki, która wisi na choince (na niej znajdują się wszystkie potrzebne informacje) i do udziału w tym szlachetnym dziele pomocy mamom i ich dzieciom.

5. Caritas rozprowadza świece, kartki, sianko i kalendarze adwentowe dla dzieci. W kościele przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego wystawiony jest kosz na dary dla potrzebujących. Wyłożone są też na stolikach Torby Miłosierdzia, dla pragnących podzielić się dobrem z bardziej potrzebującymi.

6. Przygotowaliśmy śpiewnik z kolędami i pastorałkami. Będzie dostępny od soboty. Serdecznie polecamy.

7. Dziękuję wszystkim za udział w zbiórce makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek.

8. Uprzejmie prosimy o pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznych: Mężczyzn we wtorek po naukach rekolekcyjnych o 19.00, prosimy o pomoc w osadzaniu choinek. Koordynatorem prac jest ks. Tomasz 😊 .

9. S Miriam zaprasza samotnych, niepełnosprawnych, chorych na spotkanie opłatkowe 20 grudnia-środa o godz. 15.00 do Domu Pielgrzyma. Spotkanie opłatkowe dla bezdomnych – jutro w poniedziałek o godz. 13.00.

10. Betlejemskie Światło Pokoju zostanie wprowadzone do szczecińskiej Archikatedry w niedzielę, 17 grudnia br., podczas Mszy Świętej o godz. 12.00, przez Zachodniopomorski ZHP w Szczecinie. Światło jest przenoszone z groty Narodzenia Pańskiego z Betlejem sztafetą skautową. Tradycja ta trwa od 33 lat.

11. W 4 niedziele adwentu przypada jednocześnie Wigilia świąt Bożego Narodzenia. Msze św. niedzielne o 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00, a wieczorem Pasterka o 22.00 i o północy.