3 niedziela adwentowa – 13.12.2020r.

1. W dni powszednie adwentu (bez niedzieli) jest odprawiana Msza św. o Najświętszej Marii Pannie zwana roratami – zapraszamy o godz. 6.30.
• Zapraszamy na rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Maciej Gierula, założyciel Fundacji Pro Spe (www.prospe.org) wspierającej dzieła misyjne w Gruzji. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na to dzieło. Nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. w niedzielę oraz w poniedziałek i wtorek na Mszach o 6.30, 8.30, 12.00 i 18.00. Szczegółowy program na ulotkach.
• Przypominam, że można uczestniczyć w rekolekcjach także za pośrednictwem transmisji internetowej. Zachęcamy do spowiedzi już od początku Adwentu. Podczas każdej Mszy św. kapłan jest w konfesjonale.

2. Dziś w 39 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego pamiętając ofiarę wielu naszych rodaków zachęcamy do uczczenia ich pamięci . Niech płynie w ich intencji nasza modlitwa do nieba, czego wymownym znakiem może być inicjatywa pod hasłem „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności”. Inicjatywa ta nawiązuje do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Regana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 r. w ten właśnie sposób – w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu – wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce. Zapalmy dziś, dnia 13 grudnia br. o godz. 19:30 w oknie swoich mieszkań świecę pamięci, i stańmy razem do modlitwy o pomyślność i zgodę w naszym Narodzie.

3. Poświęcone w pierwszą niedzielę opłatki, którymi będziemy się łamać składając sobie życzenia przy wigilijnym stole – można nabywać bezpośrednio w kościele. Chodzi o to by od ołtarza w kościele zanieść poświęcony opłatek na ołtarz w domu – jakim się staje wigilijny stół. Nikogo nie upoważniliśmy do rozprowadzania Opłatków po naszej parafii. Prosimy zachować dystans podchodząc po opłatek, a ofiary składane przy okazji rozprowadzania opłatków przeznaczone są spłatę długu zaciągniętego na remont dachu kościoła. Ofiary prosimy składać do skarbony stojącej przy stoliku z opłatkami.

4. Fundacja Małych Stópek organizuje świąteczną akcję Paczuszka dla maluszka. Zachęcamy do zabrania specjalnej bombki, która wisi na choince (na niej znajdują się wszystkie potrzebne informacje) i do udziału w tym szlachetnym dziele pomocy mamom i ich dzieciom.

5. Caritas rozprowadza świece, kartki, sianko i kalendarze adwentowe dla dzieci. Prosimy również o pomoc dla najuboższych – w kaplicy sanktuaryjnej jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe, które przekażemy potrzebującym.

6. Zapraszamy codziennie o godz. 20.30, na kapłański różaniec i Apel Maryjny do naszego Sanktuarium w intencji o zatrzymanie pandemii korona-wirusa i o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Nasze modlitwy połączymy z nowenną do św. Andrzeja Boboli w dniach od 7 do 16 grudnia.

7. W związku z szerzącą się pandemią Korona wirusa bardzo dziękujemy za noszenie maseczek zakrywające usta i nas i zachowywanie dystansu 1,5 metra – jest to po prostu najlepszy sposób na okazanie naszym bliźnim naszej miłości. KOCHAM – DLATEGO NOSZĘ MASKĘ I PRZESTRZEGAM ODLEGŁOŚCI. Według wskazań epidemiologicznych w naszym kościele jednocześnie może się modlić blisko 80 osób. Ażeby umożliwić chętnym udział w Pasterce w wieczór Wigilijny zapraszamy na dodatkową Pasterkę o godz. 23.00.

8. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone są na spłatę dachu kościoła. Za każdy gest życzliwości, za każde wsparcie mówimy Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!. Bardzo dziękuję Legionowi Maryi za prowadzenie kiosku.

9. Uwaga wyjątkowo w tym miesiącu zbiórka makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 18-20 grudnia br. Czyli w tym tygodniu w piątek i sobotę. Za zaangażowanie na rzecz misji bardzo dziękujemy.

Zachęcamy do głosowania w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim – na stoliku ulotki jak to zrobić.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek: śp. Zenobia MORDAL, śp. Zbigniew WITCZAK, śp. Bronisław MATALEWSKI. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

11. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu: „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]. Wszystkim, którzy odpowiedzą na ten Apel serdecznie dziękujemy.

12. Uprzejmie informujemy, że w niedzielę, 13 grudnia br., w 39. Rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego w Bazylice Archikatedralnej zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 12.00, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Zachęcamy również do modlitwy z okazji 50. rocznicy śmierci ofiar grudnia 1970 r. W tym roku szczecińskie obchody tej ważnej rocznicy będą miały zasadniczo charakter prywatny.