3 Niedziela Wielkanocna 26.04.2020r.

1. Według nowych epidemiologicznych wytycznych w naszym kościele jednocześnie może się modlić do 70 osób a w kaplicy Maryjnej do 12 osób jednocześnie oczywiście wszyscy uczestnicy zobowiązani są mieć przysłonięte usta i nos i w duchu wzajemnej odpowiedzialności – prosimy o sumienne zastosowanie się do tych wskazań. Msze św. w najbliższym czasie będą odbywały się w kościele.

2. Zrodziła się inicjatywa 40 dniowej modlitwy, którą rozpoczęliśmy w poniedziałek 20 kwietnia, jako nasze uwielbienie za dar Miłości Boga objawionej nam w śmierci na Krzyżu i Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa.
•  Jednocześnie widzimy ogromną potrzebę wynagradzania za nasze osobiste grzechy ale i grzechy narodu – stąd zachęta o włączenie się do tej formy modlitwy, wdzięczności Bogu, ale i odpowiedzi na Bożą Miłość, która niech się wyraża nie tylko w przystąpieniu do tej 40 dniowej modlitwy, lecz zachęcamy również do podejmowania dobrowolnych umartwień – postu, a kto może również i do podejmowania dzieł miłosierdzia, składając swoją jałmużnę bądź to na utrzymanie kościoła; bądź wpłaty na ochronę zdrowia; na Caritas; czy bezpośrednio dzieląc się dobrami materialnymi choćby z potrzebującym pomocy sąsiadem.
•  Codziennie o godz. 7.00 rano jest w tej intencji sprawowana Najświętsza Ofiara.
•  Koordynatorem tej inicjatywy jest p. Bożena tel. 785 668 215 Zapisy również na e-maila: sloneczne@hotmail.com

3. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca.
•  I czwartek miesiąca – zapraszamy na Mszę św. ku czci Jezusa Chrystusa Jedynego i wiecznego Kapłana w tym dniu szczególnie modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
•  W I piątek zapraszamy do oddania czci Najśw. Sercu Pana Jezusa poprzez spowiedź i nabożeństwo. Chorych odwiedzamy tylko na wezwanie.
•  W I sobotę zapraszamy do wypełnienia prośby Pani Fatimskiej, przystępując do spowiedzi, komunii, odmówienia różańca i rozważania tajemnic różańcowych w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i całego świata. O 11.00 – I cz. Różańca i 15 min. czuwanie z Maryją. O 12.00 Msza św. a po niej II cz. Różańca. O 17.30 – III cz. Różańca; Godz. 18.00 – Msza św. z formularza niedzielnego; 19.00 – Różaniec – tajemnice chwalebne; 20.00 – Msza św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy całego świata; o 21.00 – Apel Maryjny.

4. 27 kwietnia – 6. rocznica kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII

5. W piątek rozpoczynamy Maj. Ten najpiękniejszy miesiąc w roku jest poświęcony Najświętszej Maryi Pannie, która jest najdoskonalszym owocem ziemi. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.30.

6.  Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki Polski – w tym roku obchodzimy 2 maja w sobotę. Msze św. o godz. 7.00; 8.30; 12.00; 18.00 i o 20.00.

7. Przypominamy, że codziennie kapłani modlą się o ustanie epidemii i o pomyślność naszej Ojczyzny o godz. 20.30 – zapraszamy do modlitewnego łączenia się duchowo – za pośrednictwem transmisji internetowej.

8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Nasza parafia znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, nie mamy pieniędzy na opłatę rachunków i na bieżące utrzymanie, nie mówiąc o zaległych zobowiązaniach za remont dachy naszego kościoła (ponad 75 tyś zł.) – stąd serdeczny apel i prośba o finansowe wsparcie.