3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12.03.2023R.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątek Droga krzyżowa rano po mszy św. o godz. 8.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00, oraz o godz. 17.00 dla dzieci. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00
• Prosimy o przewodniczenie wieczornej Drodze Krzyżowej: 17 marca – Legion Maryi; Maryi 24 marca – Odnowa w Duchu Świętym;

• Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu są zbierane ofiary na kwiaty do dekoracji Bożego Grobu i naszej świątyni na Wielkanocne uroczystości, które będziemy przygotowywać pod kierownictwem Odnowy w Duchu Świętym. Natomiast Kościół Domowy prosimy o przygotowanie Bożego Grobu.

3. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania za materialny wysiłek wkładany w prowadzone inwestycje. Przypominam, że taca z dzisiejszej – drugiej niedzieli miesiąca w całości jest przeznaczona na ten cel. Pieniądze można wpłacać również na konto parafialne.

4. Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, dziś w niedzielę – 12 marca po Mszy św. o godz. 10.00.

5. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej – wzorem lat ubiegłych w okresie Wielkiego Postu 2022 r., rozpoczyna akcję pomocy. Dokonuje się to poprzez rozprowadzanie:
• Świecy Wielkanocnej – symbolu Zmartwychwstałego Chrystusa.
• Baranka czekoladowego, kartek świątecznych.
• Oraz Torby Miłosierdzia, które należy wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności lub środkami chemicznymi.

6. Zrodziła się inicjatywa parafian, by w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem modlić się w intencji kapłanów. Również pojawiła się grupa modląca się na różańcu prze Mszą św. o godz. 8.30 a także przed Mszą św. o 12.00. Zgodnie z przepisami liturgicznymi prze każdą Mszą św. będzie piętnasto-minutowa cisza, potrzebna do osobistego przygotowania się do spotkania z Chrystusem w Eucharystii. Oczywiście przed Mszą wieczorną o 18.00 codziennie od wielu lat trwamy z Żywym Różańcem na modlitwie różańcowej. Za Ten dar modlitwy jesteśmy wdzięczni i serdecznie zapraszamy do zaangażowania w nią.

7. W czwartek 16 dnia miesiąca o godz. 17.00 modlitwa Apostolstwa Dobrej Śmierci i czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej.

8. W przyszłą niedzielę – 18 marca- na wszystkich Mszach świętych, gościć będziemy przedstawicieli Seminarium Szczecińskiego na czele z ks. Profesorem Jarosławem Nowaszczukiem. Po Każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na nasze Seminarium Duchowne.

9. W 5 niedzielę Wielkiego Postu – 26 marca rozpoczniemy – REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE., na które już dziś serdecznie zapraszamy. Poprowadzi je o. Sylwester Cabała.

10. Zachęcam do lektury czasopism katolickich, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

11. Bardzo dziękuję woluntariuszom za pomoc w sprzątaniu naszych świątyń. A Jubilatom i Solenizantom oraz wszystkim Parafianom, życzymy obfitości Bożych łask i opieki Maryi.

12. W ostatnim czasie pożegnaliśmy naszą parafiankę Krystynę Stępień. Wieczny Odpoczynek…