3 Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2019r.

1. Wielki Post to okres modlitwy, pokuty i rekolekcyjnej refleksji, przygotowujący nas na przeżycie największych tajemnic wiary Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Pomocą w tym są nabożeństwa pasyjne: w piątek Droga krzyżowa – dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, oraz rano po mszy św. o godz. 8.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00
• Prosimy o przewodniczenie wieczornej Drodze krzyżowej: 29 marca – Jezuici – relikwie św. Andrzeja Boboli, (5 kwietnia – Odnowa w Duchu Świętym, 12 kwietnia – Młodzież)

2. W poniedziałek Zwiastowanie Pańskie – Dzień Świętości Życia – podczas Mszy św. wieczornej będzie można złożyć deklarację i ślubowanie przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje wyłożone są w Kaplicy. Prosimy o ich wypełnienie i złożenie tych deklaracji przy ołtarzu. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 18.00 uroczyście zainaugurujemy Księgę Próśb i Podziękowań w naszym Sanktuarium.

3. Organizujemy wyjazd autokarowy na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej 13 kwietnia (sobota) o godzinie 10.00. Koszt 60 złotych. Zapisy u ks. Przemka

4. Zapraszamy do zapisów na weekendowe nauki przedmałżeńskie planowanych w dniach 10-12 maja 2019r. e-mail: m.guzicka@wp.pl .

5. Tradycyjnie w okresie wielkiego Postu zbierane są ofiary na kwiaty do dekoracji wnętrza naszej świątyni na Wielkanocne uroczystości, którą będziemy przygotowywać pod kierownictwem Odnowy w Duchu Świętym. Caritas prosi o dary dla potrzebujących – jest wystawiony kosz i skarbona. Caritas rozprowadza Świece Wielkanocne, z których dochód przeznaczony jest dla potrzebujących wsparcia.

6. Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży odbędą się w dniach 25 do 27 marca w kościele Opatrzności Bożej na osiedlu majowym. Rekolekcje dla dzieci szkół podstawowych odbędą się w dniach 1 do 3 kwietnia. A nasze parafialne rekolekcje dla dorosłych rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu – 7 kwietnia, a poprowadzi je Redemptorysta z Barda Śląskiego o. Mieczysław Babraj.

7. W miniony poniedziałek, podczas remontu dachu naszego kościoła wydarzył się wypadek, w wyniku którego zmarł śp. Krzysztof Ośmiałowski, doświadczony alpinista-dekarz. W porozumieniu z jego rodziną, odprawimy dziś – w niedzielę o godz. 18.00 Mszę św., polecając jego duszę Miłosierdziu Bożemu. Zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Modlimy się również za drugiego uczestnika wypadku p. Mariusza, o szybki jego powrót do zdrowia.
Z oczywistych względów prace remontowe zostały wstrzymane.

8. Zapraszamy na Jerycho Różańcowe w intencji naszej Ojczyzny. Modlitwy rozpoczniemy 26 marca, we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 a zakończymy w środę, 27 marca po Mszy św. o godz. 18.00.

9. Kolejna zbiórka makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 29-31 marca br., (piątek, sobota). Bóg zapłać, za ofiary składane na nasze Sanktuarium.

10. Samorządowa Rada Osiedla Słoneczne 6 kwietnia, organizuje w szkole CKS Kiermasz Wielkanocny oraz pchli targ . Serdecznie zapraszamy.

11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Stanisława SŁOWIŃSKIEGO. Pamiętamy również o tragicznie zmarłym Krzysztofie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…