3 niedziela zwykła – 22.01.2023r.

1. Dziadkom i Babciom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia, dziękując im za okazywaną miłość i cierpliwość.

2. Dziś po Mszy świętej przeprowadzamy zbiórkę ofiar na Kirche in Not – Kościół w potrzebie. Za złożone ofiary z góry serdecznie dziękujemy.

3. Trwa wizyta Duszpasterska – zwana kolędą w naszej parafii.
• Po Świętach Bożego Narodzenia domy odwiedza kapłan, który przynosi Boże błogosławieństwo. Zwyczaj ten nawiązuje do opisu odwiedzin Trzech Króli z Ewangelii św. Mateusza (Mt 2,2). Czytamy tam, że królowie, oddawszy pokłon narodzonemu Jezusowi, wracali różnymi drogami do swoich krajów. Legenda dopowiada, że odwiedzali oni miasta i wioski i rozgłaszali wieść o Bogu narodzonym w ludzkiej postaci. Chyba każdy przeżył już kolędę w domu, ale warto przypomnieć sobie pewne zasady, aby jeszcze lepiej przygotować się do tej wizyty: – stół przykryty białym obrusem, na stole: krzyż, świece, Pismo Święte, woda święcona i kropidło, a także pięknie prowadzone zeszyty od religii.
Wizyta kapłana niosącego Boże błogosławieństwo to wielkie święto. Warto więc, by cała rodzina była obecna i odświętnie ubrana. Po śpiewie kolęd następuje czytanie odpowiedniego fragmentu Pisma św. Później kapłan modli się. Po wspólnej modlitwie następuje rozmowa z księdzem. Warto też wspomnieć o znakach kolędowych pozostawionych na drzwiach. Nawiązują one do wydarzeń ze Starego Testamentu. Oznaczenie domów krwią baranka paschalnego miało chronić mieszkańców od nieszczęścia. Żyd pozwalający na oznakowanie odrzwi przyznawał się, do jakiej wspólnoty należy. Chrześcijanin przyjmujący kolędę daje świadectwo przynależności do Kościoła. Kolędowy zapis daje najbliższemu otoczeniu poznać: oto mieszkanie chrześcijanina-katolika. A co oznacza napis C+ (krzyżyk) M+ (krzyżyk) B ? Św. Augustyn odczytuje w tych literach duszpasterską myśl: Christus mansionem benedicat – Niech Chrystus błogosławi temu mieszkaniu. – Prosimy o pozamykanie zwierząt.
Uwaga! Kolęda w nowym bloku przy naszym Sanktuarium (ul. Łubinowa 23, 24) – 8 lutego

4. Podczas kolędy (cały styczeń) kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30. Uprzejmie prosimy korzystać ze spowiedzi świętej wieczorem, pół godziny przed Mszą św.

5. Uprzejmie prosimy o przynoszenie zeszłorocznych palm, byśmy mogli przygotować popiół na Środę popielcową. Proszę je składać na stoliku w kościele lub kaplicy maryjnej.

6. W tym tygodniu w piątek i sobotę (27-29 stycznia br.) przeprowadzamy comiesięczną zbiórkę makulatury i plastikowych zakrętek by wesprzeć materialnie działania misyjne Kościoła w Sudanie Południowym. Za zaangażowanie bardzo dziękujemy.

7. W czwartek po Mszy św. wieczornej, rozpoczniemy 24 godzinną adorację Najświętszego sakramentu połączoną z modlitwą różańcową – Jerycho Różańcowe. Serdecznie zapraszamy do wpisywania się na poszczególne godziny modlitwy.

8. W tym roku w maju, nasza parafia będzie przeżywała wizytację biskupią, do której już się przygotowujemy. Po cichu liczyłem, że na to wydarzenie – choć w prezbiterium na podłogę położymy kamień. Jednak finanse parafii na to nie pozwalają: wciąż mamy do spłacenia ponad 250 tyś zł., za ostatnie inwestycje. Wyrażając ogromną wdzięczność za dotychczasowe zaangażowanie, pokornie proszę o pomoc w spłacie zadłużenia.

9. W każdą sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, którą zakończymy Apelem Maryjnym o 21.00.

10. Zachęcam do lektury czasopism katolickich, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

11. Informujemy, że od 24 grudnia 2022 r. dostępna jest w Szczecinie i najbliższych okolicach Telewizja Katolicka EWTN Polska. Można ją odbierać w naziemnym multipleksie cyfrowym, w nowym standardzie DVB-T2 na kanale 57.

12. Dnia 2 lutego 2023 r., w Święto Ofiarowania Pańskiego, w całym Kościele obchodzony jest XXVII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zaprasza osoby konsekrowane posługujące w naszej Archidiecezji oraz wszystkich wiernych na uroczystą Mszę Świętą, która odbędzie się w czwartek, 2 lutego br., w Bazylice ArchikatedraInej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie, o godz. 16.00. Eucharystię poprzedzi czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 15.00″.