3 niedziela zwykła – 24.01.2021r.

1. Dziś w niedzielę 24.01.2021 roku po wszystkich mszach świętych prosimy o ofiary do puszek w ramach „Dnia solidarności z Chorwacją” – na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w tym kraju.

2. Kontynuujemy prace przy pokryciu dachu naszego kościoła. Koszt aktualnych prac to 130 tyś zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania za materialny wysiłek wkładany w tę inwestycję. A jednocześnie pokornie proszę o dalsze ofiary na cele remontowe.

3. W tym roku nie ma tradycyjnej kolędy, a to z racji na panującą sytuację epidemiologiczną. W tym niełatwym czasie nie chcemy naszych parafian zostawiać samych. Już od wielu miesięcy, każdego dnia modlimy się o godz. 20.30 na różańcu o ustanie covidowej pandemii, o zachowanie nas i całej Ojczyzny od nieszczęść. A od 7 stycznia o godz. 18.00 odprawiamy Mszę św. za poszczególne grupy parafian – według ulic. Ta Msza św. jest połączona z nabożeństwem przy Żłóbku zakończonym pasterskim-kolędowym błogosławieństwem. Kto może – serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. Będzie przygotowana woda święcona w dużym pojemników. Gdyby jednak ktoś się obawiał o bezpieczeństwo – proszę przynieść swoją wodę w pojemniku, a podczas nabożeństwa będzie ona poświęcona..

Plan Mszy św. za mieszkańców z błogosławieństwem kolędowym na najbliższy tydzień:
• 25 stycznia – poniedziałek- Rydla 32-37;
• 26 stycznia – wtorek – Rydla 43-49;
• 27 stycznia – środa – Rydla 66-96;
• 28 stycznia – czwartek – Rydla 98-100, Struga;
• 29 stycznia – piątek – Turkusowa 2-25;
• 30 stycznia – sobota – Turkusowa 27-33, Rubinowa

4. Uprzejmie informuję, że kolejna zbiórka makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek odbędzie się w dniach 29-31 stycznia br.

5. Zachęcam do lektury czasopism katolickich, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Na stronie internetowej jest możliwość oglądania transmisji Mszy św. z naszych świątyń. Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej możliwości.

6. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek: śp. Mieczysław JUREK, śp. Daniel GOSTYŃSKI. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..