3 niedziela zwykła – 25.01.2020r.

1. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Dziękujemy za dotychczasowe przyjęcie i ofiary, a także nieraz bardzo cenne uwagi.
Chrześcijanin przyjmujący kolędę daje świadectwo przynależności do Kościoła. Kolędowy zapis daje najbliższemu otoczeniu poznać: oto mieszkanie chrześcijanina-katolika. A co oznacza napis C (+krzyżyk) M (+krzyżyk) B (+krzyżyk) Rok. Św. Augustyn odczytuje w tych literach duszpasterską myśl: Christus mansionem benedicat – Niech Chrystus błogosławi temu mieszkaniu. – Prosimy o pozamykanie zwierząt w innych pomieszczeniach.

2. Kancelaria parafialna podczas kolędy czynna w godz.: 16.00-17.30.

3. W najbliższym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. A w I sobotę zapraszamy do wypełnienia prośby Pani Fatimskiej, przystępując do spowiedzi, komunii, odmówienia różańca i rozważania tajemnic różańcowych w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i całego świata. O 11.00 – I cz. Różańca i 15 min. czuwanie z Maryją. O 12.00 Msza św. a po niej II cz. Różańca. O 17.30 – III cz. Różańca; Godz. 18.00 – Msza św. z formularza niedzielnego; 19.00 – Różaniec – tajemnice chwalebne; 20.00 – Msza św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy całego świata; o 21.00 – Apel Maryjny.

4. W Święto Ofiarowania Pańskiego, wyznaczone na 2 lutego, w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Zakony Klauzurowe.

5. W przyszłą niedzielę 2 lutego br.  o godz. 16.30 – na zakończenie okresu kolędowego – zapraszamy do sanktuarium na WIECZÓR KOLĘD – wspólny śpiew pod przewodnictwem naszego Chóru „Echo Fatimy” – szczegóły na plakatach.

6. Wobec ciągłych zagrożeń pokoju na świecie – w roku beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego i 100. rocznicy Cudu nad Wisłą, wypełniając prośbę Matki Bożej, a także w odpowiedzi na apel Papieża Franciszka i naszego Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi – nasze Sanktuarium zaprasza na comiesięczną modlitwę „24 GODZINY ADORACJI i MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ DLA POKOJU”. To czuwanie rozpoczniemy dziś w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 a zakończymy w poniedziałek o godz. 19.00. Program czuwania dla poszczególnych grup duszpasterskich na tablicy ogłoszeń.

7. Zachęcam do lektury czasopism katolickich Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Proszę o zabranie Informatora Parafialnego z planem kolędy.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Mirosław SMILGIN, śp. Andrzej HARASIMUK. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

9. W Święto Ofiarowania Pańskiego, wyznaczone na 2 lutego, w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zaprasza osoby konsekrowane posługujące w naszej Archidiecezji oraz wszystkich wiernych na Uroczystą Mszę Świętą do Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie w sobotę, 1 lutego br., o godz. 12.00. Przewodniczyć jej będzie Ksiądz Biskup Marian Błażej Kruszyłowicz, obchodzący jubileusz 30-lecia przyjęcia sakry biskupiej i 60-lecia święceń kapłańskich. Eucharystię poprzedzi pierwszosobotnie czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 10.30.

10. Kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie zaprasza wszystkich wiernych do udziału w uroczystościach odpustowych, które odbędą się 22 lutego br. o godz. 17.00. Przygotowaniem do tej uroczystości będzie nowenna do Dzieci Fatimskich w dniach od 13 do 21 lutego br. rozpoczynająca się o godz. 17.30. W dniach trwania nowenny zostanie już po raz kolejny podjęta modlitwa i post ścisły w intencji dzieci i rodziców Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Osoby pragnące włączyć się w tę formę modlitwy błagalnej proszone są o kontakt telefoniczny z Kustoszem Sanktuarium (tel. 501 082 510) w celu uzgodnienia terminu postu i modlitwy.

11. Z okazji Dnia Chorego Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej razem z Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym przy ul. Arkońskiej w Szczecinie zapraszają dnia 08.02.2020 r. (sobota) na bezpłatne konsultacje z lekarzami specjalistami na terenie szpitala – szczegóły na plakacie.