30 niedziela zwykła – 24.10.2021r.

1. Zapraszamy codzienne o 20.30 do naszego Sanktuarium na kapłański różaniec o ustanie epidemii i o pomyślność dla naszej Ojczyzny, a po różańcu Apel Maryjny o godz. 21.00.

2. Ten tydzień to już ostatnie dni października – miesiąca Różańca Świętego. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca codziennie o godz. 17.30.

3. Zapraszamy do udziału w Procesji ze świętymi w niedzielę, 31 października br. Procesja wyruszy o godz. 20.00 z Jasnych Błoni, od Figury św. Jana Pawła II, do Katedry. Zakończeniem procesji będzie Msza Święta w Katedrze o godz. 21.00. Zapraszamy delegacje parafii, wspólnot oraz ruchów kościelnych z relikwiami świętych i błogosławionych..

4. Kończymy zapisy chętnych do sakramentu bierzmowania. Ostatni chętni proszeni są o przystąpienie do sakramentu pokuty i wspólne uczestnictwo w marszu na cześć Wszystkich świętych 31 października br.

5. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie na rzecz misji poprzez zbiórkę makulatury oraz plastikowych zakrętek w październiku br.

6. Na stoliku wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie – imiona prosimy pisać w mianowniku by czytający kapłan mógł odróżnić np. czy to Stanisław czy Stanisława 😊. Uprzejmie prosimy o składanie do wyznaczonej skrzynki kartek z wypominkami na kilka dni przed wyznaczonym na niej terminem. Po prostu, potrzebny jest czas na posortowanie. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczamy na spłatę remontu dachu kościoła. Bóg zapłać.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.

8. Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia oraz Drogim Gościom i Parafianom – życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień.

9. W Uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostaną odprawione Msze Święte według następującego porządku: w Kaplicy Głównej przy ul. Ku Słońcu o godz. 9.00, 12.00 i 15.00; na Cmentarzu Nowym przy ul. Bronowickiej o godz. 15.00. Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman, a homilię wygłosi Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga. Po zakończeniu Mszy Świętej, z Kaplicy Głównej wyruszy procesja modlitewna za zmarłych.
We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada br., w kaplicy na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi o godz. 15.00. Po Mszy Świętej odbędzie się modlitwa przy grobowcu kapłańskim.”
Informujemy również, że na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w dniach od 30 października do 1 listopada br. będą przyjmowali wypominki za zmarłych, które wierni mogą składać w miejscach oznaczonych tablicami z napisem Arcybiskupie Wyższe
Seminarium Duchowne. Zmarli wymienieni w wypominkach będą powierzani Bogu w modlitwach, które będą się odbywać 1 listopada w Kaplicy Głównej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie oraz przez cały miesiąc listopad w kościele seminaryjnym.”