30 niedziela zwykła – 25.10.2020r.

1. Dziś na zakończenie Tygodnia Misyjnego mamy jeszcze raz okazję do modlitwy słysząc świadectwo o misjach z ust pochodzącego z naszej parafii misjonarza o. Darka Śmiałka. Po Mszy św. na jego ręce, będzie można złożyć swoją ofiarę na misje.

2. Kończy się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca – codziennie o godz. 17.30.

3. Zapraszamy codzienne o 20.30 do naszego Sanktuarium na kapłański różaniec o ustanie epidemii i o pomyślność dla naszej Ojczyzny, a po różańcu Apel Maryjny o godz. 21.00.

4. W przyszłą niedzielę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. o godz.: 7.00 – 8.30 – 10.00 – 11.30 – 13.00 i wieczorem o godz. 18.00 i 19.00.
• Mszy św. na cmentarzu w Zdrojach nie będzie

5. W przyszły poniedziałek – 2 Listopada – Dzień Zaduszny – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.

6. Od 2. listopada przez cały miesiąc listopad o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo wspominkowe.

7. Odpusty: Wiernemu, który w dniach 1 – 8 listopada pobożnie nawiedza cmentarz i modli się za zmarłych, udziela się odpustu, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu, jeżeli w Dniu Zadusznym (2 listopada) nawiedzą pobożnie kościół. W czasie nawiedzenia należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga, oraz wypełnić inne warunki jak: spowiedź (stan łaski uświęcającej), Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Warunkami zwykłymi, koniecznymi do uzyskania odpustu są: stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

8. Na stoliku wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie – imiona prosimy pisać w mianowniku by czytający kapłan mógł odróżnić np. czy to Stanisław czy Stanisława 😊. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczamy na spłatę remontu dachu kościoła. Bóg zapłać.

9. W związku z szerzącą się pandemią Korona wirusa bardzo dziękujemy za noszenie maseczek zakrywających usta i nas i zachowywanie dystansu 1,5 metra – jest to po prostu najlepszy sposób na okazanie naszym bliźnim naszej miłości. KOCHAM – DLATEGO NOSZĘ MASKĘ I PRZESTRZEGAM ODLEGŁOŚCI.

10. Powstała nowa inicjatywa modlitewna pt. „Różaniec do Granic Nieba”, która odbędzie się w Polsce i poza jej granicami w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych w dniach od 1 do 8 listopada br. Program tej inicjatywy, jest zamieszczony na stronie internetowej: www.rozaniecdogranic.pl.

11. Ostatnio mamy problem z transmisją internetowa na YouTube. Najprawdopodobniej ograniczono nam transmisję na żywo, gdyż zmienił się regulamin i potrzeba 1000 subskrybentów do tego by ta transmisja mogła trwać non stop na żywo, a nam brakuje około 100. Uprzejmie apelujemy o dokonywanie subskrypcji naszego kanału na YouTube. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy jednoczą się z nami na modlitwie również drogą elektroniczną, czy to przez Internet czy za pośrednictwem Radia Plus.

12. Zapraszamy delegacje parafialne do udziału w Procesji ze świętymi z relikwiami świętych i błogosławionych w sobotę, 31 października. Procesja wyruszy o godz. 19.00 z Jasnych Błoni, od figury św. Jana Pawła II i będzie zmierzać do Katedry. Ok. godz. 20.00, po zakończeniu procesji, zostanie odprawiona w Katedrze Msza Święta z Uroczystości Wszystkich Świętych.

13. Uprzejmie przypominamy, że wjazd na parking przykościelny w dni powszednie, jest możliwy pół Łubinowej – koło Domu Pielgrzyma.

14. W kościele i w kaplicy Maryjnej znajdują się automatyczne urządzenia do dezynfekcji rąk – prosimy o korzystanie z nich. Mamy też automatyczne kropielnice na wodę święconą. Nie trzeba niczego dotykać – wystarczy podstawić dłoń a kilka kropli święconej wody spłynie na rękę. Natomiast jeśli ktoś potrzebuje nabrać wody święconej do domu, prosimy nie używać w tym celu kropielnic, tylko zgłosić się do zakrystii. Przypominamy również o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas przebywania w świątyni.

15. Wspólnota Sióstr Uczennic Krzyża zaprasza na spotkania z cyklu “Na drogach kobiecości” – “ Zapraszamy na spotkania dla kobiet, wiek do 30 roku życia. Szczegóły na plakacie.