30 niedziela zwykła 27.10.2019r.

1. Kończy się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca – codziennie o godz. 17.30.

2. Dziś na zakończenie Tygodnia Misyjnego można złożyć ofiarę na dzieła misyjne Kościoła. Bóg zapłać

3. W piątek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych – jest to święto nakazane, a jak uczy nas katechizm w pierwszym przykazaniu kościelnym: w niedziele i święta nakazane mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. i powstrzymać się od prac niekoniecznych. Msze św. o godz.: 7.00 – 8.30 – 10.00 – 11.30 – 13.00 i wieczorem o godz. 18.00 (uwaga!!! – nie będzie Mszy św. o godz. 19.00!)
• Msza św. na cmentarzu w Zdrojach o godz. , a 13.30 Procesja od bramy cmentarza i po niej Msza św.
• Msza św. na cmentarzu w Dąbiu o godz. 14.00 poprzedzona procesją od bramy cmentarza o 13.00.

4. W sobotę – 2 Listopada – Dzień Zaduszny – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Jest to jednocześnie pierwsza sobota listopada, a w I sobotę pragniemy wypełnić prośbę Maryi o nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca. Modlitwy rozpoczniemy o 11.00 przed południem i o wieczorem o 17.30 Nabożeństwem wypominkowym. Zakończymy modlitwy Apelem Maryjnym po Mszy św. o godz. 20.00 – czyli ok. 21.15.

5. Od 2. listopada przez cały miesiąc listopad o 17.30 nabożeństwo wspominkowe.

6. Odpusty: Wiernemu, który w dniach 1 – 8 listopada pobożnie nawiedza cmentarz i modli się za zmarłych, udziela się odpustu, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu, jeżeli w Dniu Zadusznym (2 listopada) nawiedzą pobożnie kościół. W czasie nawiedzenia należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga, oraz wypełnić inne warunki jak: spowiedź (stan łaski uświęcającej), Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Warunkami zwykłymi, koniecznymi do uzyskania odpustu są: stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

7. Na stoliku wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie – imiona prosimy pisać w mianowniku by czytający kapłan mógł odróżnić np. czy to Stanisław czy Stanisława 😊. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczamy na remont dachu kościoła. Bóg zapłać.

8. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek.

9. Prace remontowe na dachu naszego kościoła trwają. Prosimy o modlitwy w intencji pomyślnego zakończenia tych prac. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium, do potrzebnej nam na remont kwoty brakuje jeszcze 154 736‬ zł (sto pięćdziesiąt cztery tysięce siedemset trzydzieści sześć zł.).

10. W kaplicy Maryjnej trwa Jerycho Różańcowe – modlitwa w intencji naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy.

11. „Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w Procesji ze świętymi z przyniesionymi przez siebie wizerunkami świętych i błogosławionych oraz lampionami, w czwartek, 31 października br. Procesja wyruszy o godz. 19.00 z Jasnych Błoni, od figury św. Jana Pawła II, do Katedry. Zapraszamy do uczestnictwa w tej procesji także delegacje parafii, wspólnoty i ruchy kościelne z relikwiami świętych i błogosławionych. O godz. 20.00, na zakończenie modlitwy ze świętymi, zostanie odprawiona w Katedrze Msza Święta z Uroczystości Wszystkich Świętych.

12. Teatr Kana zaprasza do wspólnego wykonania pieśni o rzeczach ostatecznych pochodzących ze Śpiewnika Pelplińskiego – zbioru pieśni nabożnych z 1871 roku. Śpiew poprowadzi Adam Strug, wybitny śpiewak i muzyk. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 3 listopada br., o godz. 16.00 w Kaplicy Głównej na Cmentarzu Centralnym. Dla wszystkich gości będą przygotowane teksty pieśni, które pomogą we wspólnym ich wykonaniu. Dzień wcześniej, 2 listopada br., wszyscy chętni są zaproszeni o godz. 17.00 do Teatru Kana, na spotkanie z Adamem Strugiem przygotowujące do niedzielnego śpiewu. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny

13. Rodzice chorego na nowotwór krwi (chłoniak burkita) Mateusza – zwracają się z prośbą do parafian i ludzi o wielkim sercu o wsparcie duchowe i w miarę możliwości finansowe do walki z tą podstępną chorobą. Obecnie Mateusz przebywa w szpitalu w Warszawie i po powrocie będzie konieczne dalsze leczenie i kosztowna rehabilitacja która przewyższa ich możliwości finansowe. Mateusz jest uczniem SP37. Rodzice Małgorzata i Bartosz oraz brat Dawidek. Z całego serca Bóg Zapłać. Szczegóły na plakacie.