31 Niedziela Zwykła 5.11.2023r.

1. W związku z przedłużająca się chorobą, pan Józef Kowalczyk poprosił o zwolnienie go z posługi kościelnego. Bardzo dziękujemy panu Józefowi za ofiarną służbę Chrystusowi i Fatimskiej Pani.

2. Dziś w niedzielę, 5 listopada br., przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Szczególną modlitwą otoczmy ofiary trzęsienia ziemi w Syrii, rosnącą dyskryminację chrześcijan w Ziemi Świętej, a szczególnie prośmy o pokój dla całego rejonu Bliskiego Wschodu. Po Mszy św. można złożyć do puszek ofiarę na Kościół prześladowany.

3. W dniach 4 do 6 listopada przy naszym kościele odbywa się zbiórka tzw. elektro-śmieci, (zużyte komputery telewizory radia, telefony, pralki, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, żelazka, kable, baterie, itp). Dochód z tej zbiórki będzie przeznaczony na Kościoły na Wschodzie oraz dla sióstr Matki Bożej Loretańskiej.

4. Odpusty: Wiernemu, który w dniach 1 – 8 listopada pobożnie nawiedza cmentarz i modli się za zmarłych, udziela się odpustu, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu, jeżeli w Dniu Zadusznym (2 listopada) nawiedzą pobożnie kościół. W czasie nawiedzenia należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga, oraz wypełnić inne warunki jak: spowiedź (stan łaski uświęcającej), Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

5. W najbliższą sobotę przypada 11 listopada Święto Niepodległości – Dzień modlitwy za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00; 8.30; 12.00 i 18.00.

6. Na stoliku w kaplicy maryjnej, wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie – imiona prosimy pisać w mianowniku by czytający kapłan mógł odróżnić np. czy to Stanisław czy Stanisława 😊. Uprzejmie prosimy kartki na wypominki składać przynajmniej trzy dni przed planowaną data modlitwy. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji wypominek.

7. Przypominamy, że w każdą sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 jest okazja do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adorację kończymy Apelem maryjnym.

8. Włączamy się w pomoc dla Polaków mieszkających na wschodzie „Paczka dla rodaka”. Prosimy o przynoszenie produktów o długim terminie przydatności do spożycia oraz środków higieny – szczegóły na plakatach wywieszonych w gablocie.

9. Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia oraz Drogim Gościom i Parafianom – życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień.

10. W 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, 11 listopada br., o godz. 10.00., Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga będzie przewodniczył uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Do wspólnej modlitwy zapraszamy poczty sztandarowe, harcerzy, wspólnoty i grupy modlitewne Archidiecezji, środowiska kombatanckie i patriotyczne oraz wszystkich, którym leży na sercu dobro umiłowanej Ojczyzny