32 Niedziela zwykła 10.11.2019r.

1. Dziś w niedziele 10 listopada przypada XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym obchodzony pod hasłem „Przemilczane cierpienie”, a tematem wiodącym jest aktualna sytuacja chrześcijan w Sudanie Południowym. Po Mszy św. zbierzemy ofiary do puszek na pomoc dla prześladowanych. Za te ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. https://episkopat.pl/bp-mizinski-rowniez-dzisiaj-nasi-bracia-i-siostry-sa-przesladowani-za-wiare/

2. W Dzień Niepodległości zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00; 8.30; 12.00 i 18.00. I choć to nie jest święto kościelne to zapraszamy do szczególnej modlitwy w tym dniu za naszą Ojczyznę.

3. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy na nabożeństwo wspominkowe o 17.30. Na stoliku wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie – imiona prosimy pisać w mianowniku by czytający kapłan mógł odróżnić np. czy to Stanisław czy Stanisława 😊. Uprzejmie prosimy o składanie wypełnionych kartek kilka dni prze wyznaczonym terminem – nie na ostatnią chwilę. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczamy na remont dachu kościoła. Bóg zapłać.

4. Od piątku, 15 listopada br., do soboty przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, tj. do 23 listopada br., we wszystkich parafiach będziemy przeżywać Nowennę do Jezusa Chrystusa Króla, w intencji o łaskę poddania się Jezusowi Chrystusowi Królowi w życiu osobistym i społecznym w naszej Ojczyźnie.

5. Składając serdeczne podziękowania za ofiary przekazywane na potrzeby naszego Sanktuarium, przypominamy, że dzisiejsza taca (z drugiej niedzieli miesiąca) jest w całości przeznaczona na remont dachu. Do potrzebnej nam na remont kwoty brakuje jeszcze 153 160‬‬ zł (sto pięćdziesiąt trzy tysięce sto sześdziesiąt zł.).

6. Biuro Radia Maryja organizuje jednodniowy wyjazd do Torunia dnia 7. grudnia. Koszt 90zł.

7. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku – śp. Bogusław KACZMAREK, śp. Stanisław PAWLIKOWSKI, śp. Stanisław TENDERENDA. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

8. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny z okazji 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, która zostanie odprawiona pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi w poniedziałek, 11 listopada o godz. 10.00, w Bazylice Archikatedralnej. O godz. 12.00 na Placu Szarych Szeregów rozpocznie się uroczystość patriotyczna.

9. Zapraszamy na Zaduszki pt. „Wspomnij Bohatera”, które odbędą się 16 listopada br. na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. O godzinie 11.00 od Głównej Bramy wyruszy modlitewna procesja w intencji wszystkich, którzy oddali i poświęcili swoje życia dla naszej wolności. Będziemy wspominać żołnierzy roku 1920, Armii Krajowej i innych formacji wojskowych, Ofiary ludobójstwa na Wołyniu, stoczniowców, ludzi opozycji antykomunistycznej a także pionierów tej ziemi, którzy przybyli na szczecińską ziemię i wierni zawołaniu „Bóg Honor Ojczyzna” budowali tu Dom dla przyszłych pokoleń. Szczegółowych informacji udziela Ks. kan. Waldemar Szczurowski tel.: 692 48 48 41.

10. Rodzice chorego na nowotwór krwi (chłoniak burkita) Mateusza – zwracają się z prośbą do parafian i ludzi o wielkim sercu o wsparcie duchowe i w miarę możliwości finansowe do walki z tą podstępną chorobą. Obecnie Mateusz przebywa w szpitalu w Warszawie i po powrocie będzie konieczne dalsze leczenie i kosztowna rehabilitacja która przewyższa ich możliwości finansowe. Mateusz jest uczniem SP37. Rodzice Małgorzata i Bartosz oraz brat Dawidek. Z całego serca Bóg Zapłać. Szczegóły na plakacie.