32 niedziela zwykła – 8.11.2020

1. Dziś w niedziele 8 listopada przypada XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym obchodzony pod hasłem „Przywrócić nadzieję”, a tematem wiodącym jest aktualna sytuacja chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej cierpiącej z powodu klęski głodu. Ponadto wewnętrzne konflikty zbrojne i bieda zmuszają setki tysięcy ludzi do ucieczki i szukania schronienia w obozach dla uchodźców, zarówno wewnątrz kraju jak i poza jego granicami. Cierpienie dotyka szczególnie kobiet i dzieci, które często stają się ofiarami handlu ludźmi i zmuszane są do niewolniczej pracy. Po Mszy św. zbierzemy ofiary do puszek na pomoc dla prześladowanych. Za te ofiary składamy serdeczne Bog zapłać. https://pkwp.org/dzien-solidarnosci/republika-srodkowoafrykanska.

2. W Dzień Niepodległości 11 listopada w środę zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00; 8.30; 12.00 i 18.00. I choć to nie jest święto kościelne to zapraszamy do szczególnej modlitwy w tym dniu za naszą Ojczyznę.

3. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy na nabożeństwo wspominkowe o 17.30. Na stoliku wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie – imiona prosimy pisać w mianowniku by czytający kapłan mógł odróżnić np. czy to Stanisław czy Stanisława 😊. Uprzejmie prosimy o składanie wypełnionych kartek kilka dni prze wyznaczonym terminem – nie na ostatnią chwilę. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczamy na spłatę remontu dachu kościoła. Bóg zapłać.

4. Od piątku, 13 listopada br., do soboty przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, tj. do 21 listopada br., będziemy przeżywać Nowennę do Jezusa Chrystusa Króla, w intencji o łaskę poddania się Jezusowi Chrystusowi Królowi w życiu osobistym i społecznym w naszej Ojczyźnie.

5. W niedzielę 15 listopada 2020, po wszystkich mszach świętych, przeprowadzimy zbiórkę do puszek na rzecz dzieł Caritas – na przygotowanie świątecznej pomocy dla ubogich i wsparcie osób samotnych i biednych w czasie pandemii.

6. Składając serdeczne podziekowania za ofiary przekazywane na potrzeby naszego Sanktuarium, pokornie prosimy o dalsze wsparcie naszych inwestycji. Zostało nam do spłacenia 32 tyś za dach i ponad 30 tyś za chodniki. Razem 62 tyś.

7. Zapraszamy do udziału w modlitwie za Ojczyznę w 102. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wojewódzkie obchody tego wydarzenia odbędą się w Pyrzycach, w parafii pw. św. Ottona, gdzie o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Ponadto w Szczecinie Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana.