33 niedziela zwykła – 15.11.2020r.

1. Dziś w niedzielę 15 listopada 2020 Kościół obchodzi Światowy Dzień Ubogich, po wszystkich mszach świętych,. przeprowadzimy zbiórkę do puszek na rzecz dzieł Caritas – na przygotowanie świątecznej pomocy dla ubogich i wsparcie osób samotnych i biednych w czasie pandemii.

2. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe o 17.30. Na stoliku wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie – imiona prosimy pisać w mianowniku by czytający kapłan mógł odróżnić np. czy to Stanisław czy Stanisława 😊. Uprzejmie prosimy o składanie wypełnionych kartek kilka dni prze wyznaczonym terminem – nie na ostatnią chwilę. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczamy na spłatę remontu dachu kościoła. Bóg zapłać.

3. Przypominamy, że poniedziałek przypada Matki Bożej Ostrobramskiej, a w sobotę Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

4. Zapraszamy codziennie o godz. 20.30, na kapłański różaniec i Apel Maryjny do naszego Sanktuarium w intencji o zatrzymanie pandemii korona-wirusa i o pomyślność dla naszej Ojczyzny.

5. Nowenną do Jezusa Chrystusa Króla, w intencji o łaskę poddania się Jezusowi Chrystusowi Królowi w życiu osobistym i społecznym w naszej Ojczyźnie przygotowujemy się do Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla.

6. Składając serdeczne podziękowania za ofiary przekazywane na potrzeby naszego Sanktuarium, pokornie prosimy o dalsze wsparcie naszych inwestycji. Zostało nam do spłacenia 29 tyś za dach i ponad 30 tyś za chodniki. Razem 59 tyś.

7. W tym roku obchodzimy 4. rocznicę proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Akt ten został ogłoszony 19 listopada 2016 r. przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego, w obecności wielu biskupów i przedstawicieli władz państwowych z Prezydentem RP na czele oraz przy udziale tysięcy wiernych. Od tamtej pory Ogólnopolskie Dzieło Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla przez organizowane dwudniowe obchody rocznicowe przypomina wiernym w Polsce o dokonanym Akcie i zawartych w nim zobowiązaniach. Obecnie jednak, z uwagi na obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa, program rocznicowy został ograniczony do uroczystej Mszy Świętej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, która zostanie odprawiona 15 listopada br. o godz. 12.00. Podczas Mszy Świętej nastąpi odnowienie Aktu Intronizacyjnego. Uroczystość będzie transmitowana przez Telewizję Miłosierdzie www.tvmilosierdzie.com.

8. Otrzymaliśmy informacje z Węgier o inicjatywie Ogólnoświatowej Adoracji w sobotę, 21 listopada br., w przeddzień święta Chrystusa Króla, tj. godzinna adoracja i modlitwy na całym świecie. Każdy może dołączyć w kościele, w domu do wspólnej, międzynarodowej adoracji. Péter Erdő Kardynał, Prymas, Arcybiskup Esztergom-Budapeszt zachęca, aby przyłączyć się w możliwie największej liczbie osób ze swoją parafią, wspólnotą, rodziną. Niech ta światowa adoracja Najświętszego Sakramentu będzie kolejną stacją naszych przygotowań do 52-go Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego w 2021 roku w Budapeszcie. Więcej informacji o inicjatywnie, organizacji, miejscach i formie zapisów jest dostępna na stronie: https://corpusdomini.iec2020.hu/?lang=pl&fbclid=IwAR1-EwFElCDMHocHEV4j4khQHlV0JKW3kE2X1-MBXkS8FqNxzMckuDL08Tw#/