4 niedziela Adwentu 19.12.2021r.

 

1. W dni powszednie adwentu (do piątku włącznie) jest odprawiana Msza św. o Najświętszej Marii Pannie zwana roratami – zapraszamy o godz. 6.30.

2. Poświęcone w I niedzielę adwentu opłatki, są do nabycia w naszej świątyni tuż przy ołtarzu. Chodzi o to by od ołtarza w kościele, zanieść poświęcony opłatek na ołtarz w domu – jakim się staje wigilijny stół. Nikogo nie upoważniliśmy do rozprowadzania Opłatków po naszej parafii. Ofiary składane przy okazji rozprowadzania opłatków są przeznaczone na spłatę długu zaciągniętego na remont dachu kościoła. Ofiary prosimy składać do skarbony stojącej przy stoliku z opłatkami.

3. Fundacja Małych Stópek organizuje świąteczną akcję Paczuszka dla maluszka. Zachęcamy do zabrania specjalnej bombki, która wisi na choince (na niej znajdują się wszystkie potrzebne informacje) i do udziału w tym szlachetnym dziele pomocy mamom i ich dzieciom.

4. Caritas rozprowadza świece, kartki, sianko i kalendarze adwentowe dla dzieci. W kościele przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego wystawiony jest kosz na dary dla potrzebujących. Wyłożone są też na stolikach Torby Miłosierdzia, dla pragnących podzielić się dobrem z bardziej potrzebującymi.

5. Zapraszamy codziennie o godz. 20.30, na kapłański różaniec i Apel Maryjny do naszego Sanktuarium w intencji o zatrzymanie pandemii coronavirusa i o pomyślność dla naszej Ojczyzny.

6. W związku z szerzącą się pandemią Korona wirusa bardzo dziękujemy za noszenie maseczek zakrywające usta i nas i zachowywanie dystansu 1,5 metra – jest to po prostu najlepszy sposób na okazanie naszym bliźnim naszej miłości. KOCHAM – DLATEGO NOSZĘ MASKĘ I PRZESTRZEGAM ODLEGŁOŚCI.
• W związku z obostrzeniami pandemicznymi w świątyniach może byż zajętych 30 % miejsc, pozostałe miejsca mogą być zajmowane tylko przez osoby zaszczepione Słyszymy zapowiedzi, że policja może sprawdzać u uczestników Mszy św. w kościele tzw. Paszporty Covidowe. Uprzejmie prosimy o ich zabieranie ze sobą idąc do kościoła.

7. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę makulatury na misje oraz plastikowych zakrętek..

8. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych – szczególnie podczas tradycyjnej Wieczerzy Wigilijnej. Msza św. Pasterska o godz. 22.00; oraz o północy. W Wigilię spowiedź św. od 8.00 – 14.00.

9. W Boże Narodzenie (25.12.’21)– Msze św. o 8.30, 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00. – nie będzie Mszy o 7.00 i 19.00.

10. W drugim dniu naszego świętowania wspominając św. Szczepana męczennika, będziemy obchodzili Niedzielę świętej Rodziny z Nazaretu (26.12.’21) – Msze św. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00, 18.00 i 19.00. W tym dniu na Mszach św., gościć będziemy tercet męski ADG z parafii św. Jana Chrzciciela z Mińska. Po Mszy św. będzie można nabyć ich płytę.

11. W parafialnym kiosku jest do nabycia Prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny – zachęcam do lektury czasopism katolickich. Bardzo dziękuję Legionowi Maryi za prowadzenie kiosku

12. Za każdy gest życzliwości, za każde wsparcie mówimy Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

13. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek: śp. Stanisława Siedleckiego, Władysława Ratajczaka, Halinę Kozłowską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..