4 niedziela postu 14.03.2021r.

1. Wielki Post, to okres modlitwy, pokuty i rekolekcyjnej refleksji, przygotowujący nas na przeżycie największych tajemnic wiary Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątek Droga krzyżowa rano po mszy św. o godz. 8.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00, oraz. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00

2. Rozpoczynamy dziś (od 4 niedzieli Wielkiego Postu) Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je o. Stanisław Kiełbasa. Nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św. w niedzielę oraz na Gorzkich Żalach oraz w poniedziałek, wtorek i środę na Mszy św. o godz. 8.30; 12.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy.

3. Tradycyjnie w okresie wielkiego Postu będą zbierane ofiary na kwiaty do dekoracji wnętrza naszej świątyni na Wielkanocne uroczystości, którą będzie przygotowywać pod kierownictwem Odnowy w Duchu Świętym. Przed Obrazem Jezusa Miłosiernego wystawiona jest skarbona na jałmużnę Wielkopostną Caritas. Bóg zapłać za ofiary na potrzebujących.

4. Uwaga – zmienił się numer telefonu do naszej parafii: 91 462 78 57.

5. Kończymy już prace przy pokryciu dachu naszego kościoła. Koszt obecnych prac to 260 tyś. zł., które musimy zapłacić do przyszłego roku. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania za materialny wysiłek wkładany w tę inwestycję. A jednocześnie pokornie proszę o dalsze ofiary na cele remontowe. Taca z dzisiejszej drugiej niedzieli w całości jest przeznaczona na ten cel. Przypominam, że szukamy sponsorów na nową Drogę Krzyżową, która może wyglądać jak ta XIII stacja.

6. Zachęcam do lektury czasopism katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Pojawiła się również publikacja o św. Józefie, którego rok obecnie przeżywamy. Zapraszamy do Kiosku parafialnego.

7. Przypominamy, że dla osób chorych i zalęknionych o swoje bezpieczeństwo uruchomiona jest możliwość modlitwy za pośrednictwem internetowej transmisji Mszy św. z naszych świątyń. Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej możliwości.

8. Jak co roku do końca kwietnia 2021 r. trzeba rozliczyć się z podatków i jak co roku każdy może zadecydować, na jaki cel przekaże 1% swojego podatku. Caritas prosi: przekaż 1% Twojego podatku dla nas, a my wykorzystamy go dla naszych podopiecznych. Działań prowadzimy wiele, więc i potrzebujących wielu, chociażby dla dzieci w świetlicach, seniorów, ubogich, samotnych matek, bezdomnych. Wystarczy w rozliczeniu PIT wpisać KRS 0000198645