4 niedziela wielkanocna – 12.05.2019r.

1. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy na Apel Maryjny do naszego Sanktuarium codzienne o godz. 21.00.

2. Jutro – 13 maja – Dzień Fatimski – 102 rocznica majowego objawienia się Maryi pastuszkom – Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji. Zapraszamy na Mszę św. i procesję o godz. 19.00 – naszym modlitwom przewodniczyć będzie J. E. ks. Bp Henryk Wejman.

3. We wtorek przypada święto św. Macieja Apostoła, a w czwartek św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski. Św. Andrzej Bobola jest patronem naszego księdza Arcybiskupa – w dniu swoich imienin, 16 maja br., Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga będzie przewodniczył Mszy Świętej, za przyczyną św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym, o godz. 10.00.

4. Taca z dzisiejszej – drugiej niedzieli miesiąca – w całości przeznaczona jest na inwestycje parafialne – remont dachu naszego kościoła. Do potrzebnej nam kwoty, brakuje jeszcze 227 tyś zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy wpłacają na konto parafialne, tym którzy podpisują swoje ofiary jak i tym, którzy bezimiennie składają swoje ofiary. Za każdy gest życzliwości za nawet najmniejszą ofiarę składaną z serca bardzo dziękujemy.

5. Zapraszamy małżonków i rodziny do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie, która odbędzie się w sobotę, 18 maja br., w dniu uroczystości odpustowej połączonej z obchodami XIII rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.00 dziękować będziemy Bogu za łaski, które przez Maryję są wypraszane w Sanktuarium, szczególnie dla małżonków i całych rodzin.

6. Zapraszamy wszystkich do udziału w spotkaniu z bratem Elia, współczesnym włoskim mistykiem – stygmatykiem, które w naszej Archidiecezji odbędzie się 29 maja br. w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Mierzynie. Brat Elia będzie uczestniczył we Mszy Świętej o godz. 18.00. Druga część spotkania rozpocznie się o godz. 19.30 w auli Szkół Salezjańskich, przy ul. Ku Słońcu 124 w Szczecinie, gdzie będzie miało miejsce spotkanie modlitewne z bratem Elia.

7. Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka Trzeźwości wyruszy dnia 25 maja 2019 roku z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Mieszkowicach do Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. o godz. 7.00. Informacje pod numerem 535 362 411 lub na stronie internetowej Duszpasterstwa Trzeźwości Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej: www.trzezwosc.szczecin.pl .