4 Niedziela Wielkiego Postu – 27.03.2022r.

1. Wielki Post, to okres modlitwy, pokuty i rekolekcyjnej refleksji, przygotowujący nas na przeżycie największych tajemnic wiary Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00; w piątki Droga krzyżowa rano po mszy św. o godz. 8.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00, oraz o godz. 17.00 dla dzieci.
• Prosimy o przewodniczenie wieczornej Drodze krzyżowej: 1 kwietnia – Odnowa w Duchu Świętym; (8 kwietnia – Ministranci i Lektorzy)

• Tradycyjnie w okresie wielkiego Postu są zbierane ofiary na kwiaty do dekoracji wnętrza naszej świątyni na Wielkanocne uroczystości, którą będzie przygotowywać pod kierownictwem Odnowy w Duchu Świętym. Natomiast Kościół Domowy prosimy o przygotowanie Bożego Grobu.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, na które już dziś serdecznie zapraszamy. Poprowadzi je o. Leszek Zabdyr – Redemptorysta z Barda Śląskiego.

3. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca.
• W czwartek przed I piątkiem miesiąca kwietnia – zapraszamy na Mszę św. ku czci Jezusa Chrystusa Jedynego i wiecznego Kapłana w tym dniu szczególnie modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
• W I piątek zapraszamy do oddania czci Najśw. Sercu Pana Jezusa poprzez spowiedź i nabożeństwo. Rano kapłani odwiedzą Chorych.
• W I sobotę zapraszamy do wypełnienia prośby Pani Fatimskiej, przystępując do spowiedzi, komunii, odmówienia różańca i rozważania tajemnic różańcowych w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i całego świata. O 11.00 – I cz. Różańca i 15 min. czuwanie z Maryją. O 12.00 Msza św. a po niej II cz. Różańca. O 17.30 – III cz. Różańca; Godz. 18.00 – Msza św. z formularza niedzielnego; 19.00 – Różaniec – tajemnice chwalebne; 20.00 – Msza św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy całego świata; o 21.00 – Apel Maryjny.

4. Zapraszamy codziennie na różaniec i Apel Maryjny o godz. 20.30, podczas którego modlić się będziemy o pokój na Ukrainie i w Polsce, o zatrzymanie pandemii Coronawirusa.

5. Bóg zapłać za zaangażowanie w pomoc niesioną narodowi Ukrainy. Przypominamy, że przy naszym Sanktuarium funkcjonuje punkt zbiórki darów dla ofiar wojny na Ukrainie. Informujemy również o nowej inicjatywie Caritas – Paczka dla Ukrainy. Prosimy o przygotowanie gotowej paczki przez polskie rodziny i wspólnoty parafialne, dla rodzin na Ukrainie lub przebywających w Polsce uchodźców. Paczkę należy przygotować według konkretnej listy 35 produktów. Szczegóły kliknij tu Caritas – Paczka dla Ukrainy – informacja do druku

6. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej troszcząc się o mieszkańców Ukrainy nie zapomina o naszych braciach potrzebujących pomocy – i tak jak w ubiegłych latach rozprowadzając: Świece Wielkanocne – symbol Zmartwychwstałego Chrystusa; Baranki czekoladowe; Kartki świąteczne; dochód ze sprzedaży przeznacza na pomoc potrzebującym rodakom. Są do zabrania „Torby Miłosierdzia”. Należy je wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności lub środkami chemicznymi i dostarczyć do naszego kościoła.

7. W Niedzielę Palmową Służba Liturgiczna naszej parafii przed każda Mszą św. będzie sprzedawała palmy. Dochód z palm będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd integracyjny.

8. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania za materialny wysiłek wkładany w prowadzone inwestycje. Zachęcam do lektury czasopism katolickich, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Jubilatom i Solenizantom oraz wszystkim Parafianom, życzymy obfitości Bożych łask i opieki Maryi.